Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Bleskovky

Návštěva ve Zliechově

Návštěva ve Zliechově

Dne 12. srpna 2017 jsme za účelem upevnění družby mezi oběma sbory, navštívili obec Zliechov na Slovensku. Po tří hodinové cestě jsme byli v 10 hodin v hasičské zbrojnici přivítání tamějšími členy DHZ spolu se starostou obce. Po nezbytných přípitcích jsme místním hasičům předali upomínkové dárky. Hned po obědě jsme se již přemístili na fotbalové hřiště, kde zliechovští hasiči pořádali soutěž v požárním útoku, které se mimo soutěž zúčastnilo i sedm členů z našeho výboru SDH a nakonec se udělala i smíšené družstva žen i mužů ze Zliechova a Polanky. Potěšením mimo jiné bylo pro nás i to, že se tam čepovalo pivo Radegast. Při závěrečném vyhlašování výsledků nám předal starosta obce pan Anton Miko upomínkový předmět za 745 let od první písemné zmínky o Zliechově. Po soutěži jsme zajeli navštívit nedalekou světově známou obec s památkovou rezervací  slovenské lidové architektury Čičmany. Bohužel zde však skončila fotodokumentace o této krásné akci, neboť servírka nám nechtěně rozlila jedno pivo za 2,5 Eura přímo do fotoaparátu. Dále k večeru následovali oslavy obce, při kterých jsme se bavili, družili a loučili až do pozdních večerních hodin, kdy se nám podařilo odjet zpět do Polanky. Návštěvy se zúčastnila delegace devíti členů výboru SDH a to: Ondřej Cága, Stanislav Výtisk, Dagmar Janoušková, Milan Cindler, Lucie Holéczyová, Kristýna Lukačíková, Dalibor Kotala, Jaroslav Planka a Libor Antes.

 
Středa, 23. Leden 2019

Design by: LernVid.com