Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Bleskovky

Zájezd na Pustevny

Odkaz na stažení videa.  8,4M

Tak jako každý rok, tak samozřejmě i ten letošní, jsme uspořádali tradiční jednodenní autobusový zájezd na Pustevny. Ten připadl na sobotu 24. února 2018. Na autobusové točně Hraničky se sešlo celkem 46 osob, kteří měli o tuto akci zájem. Bohužel i letos s námi jelo jen 6 našich členů SDH a z toho byly ještě i dvě děti z kolektivu mladých hasičů. Už předpověď počasí předpovídala mrazivé počasí a po vystoupení z autobusu na horním parkovišti Pusteven ve výšce 1020 m.n.m. nás vítalo sněžení a teplota -11°C, která vydržela po celý den. Nejdříve proběhlo společné foto skoro všech účastníků a poté jsme ve stanu navštívili ledové sochy, které díky silným mrazům vydržely neporušeny skoro 6 týdnů. Potom už někteří odvážlivci sjížděli na lyžích místní sjezdovky a děti se vozily na saních a bobech. Pro nás, většinou turisty, byla ideální procházka k soše Radegasta s nezbytným občerstvením a další 2,5 km dlouhou procházkou k horské chatě Radegast na Radhošti. Ve vyhřáté chatě bylo příjemně a tak už někteří z nás tam stačili poobědvat a nebo si dát nějakou tu valašskou specialitu. Po poledni se počasí vůbec nezměnilo a tak většina účastníků se šla pokochat panoramaty Beskyd, které se ale zahalovaly v mlze. Předposlední kulturní akcí byl pro některé z nás televizní přenos olympijského turnaje v hokeji mezi našimi a kanadskými hokejisty. Ani hlasité fandění našim hokejistům nepomohlo a tak jak hokej dopadl asi všichni víme… Nakonec jsme se podívali jak roste stavba vyhořelého Libušína a jak vypadají vnitřní prostory horní stanice sedačkové lanovky. Těsně před 16. hodinou jsme se opět všichni sešli u našeho autobusu a plní zážitků jsme odjeli zpět do Polanky. Asi všichni účastníci se shodli, že výlet se opět vydařil!! Zatím je ale ve hvězdách, zda se v příštím roce opět tento zájezd uskuteční neboť tato akce ztratila ten základní význam – má to být hlavně zájezd pro naše členy SDH…

 
Sobota, 25. Květen 2019

Design by: LernVid.com