Vánoční strom

V sobotu 24.11.2018 provedli naši členové SDH z Polanky na žádost zaměstnanců obecního úřadu pokácení stromu, který se stane stromem vánočním. Této akce se zúčastnilo 8 členů ze zásahové jednotky. Vánoční strom byl uvázán na hydraulickou ruku, následně odřezán a naložen na nákladní vozidlo dopravní firmy pana Radima Sýkory, které strom převezlo do areálu Dělnického domu. Hasiči ve spolupráci s hlídkou Městské policie usměrňovali silniční dopravu na velice frekventované ulici Heleny Salichové a ulici na 1. května, která musela být z důvodu nadrozměrného nákladu po dobu asi 10 minut z jednoho směru zcela uzavřena. V areálu museli naši hasiči ještě upravit průměr stromu tak, aby se vešel do betonového základu a kmen zaklínovat. Samotné spuštění stromu provedli pracovníci přepravní firmy a tím byla tato akce zdárně po 2 hodinách ukončena. Vánoční strom měl průměr 40 cm u pařezu a výšku asi 14 metrů. Po dobu 50 let rostl na Zámecké mezi bytovkami a z důvodu napadení mšicemi musel být z bezpečnostních a zdravotních důvodů pokácen. Tento krásně rostlý vánoční strom bude slavnostně rozsvícen 1. prosince 2018 v areálu Dělnického domu v Polance.

Pátek, 19. Duben 2024