Vánoční strom 2021

Vánoční strom

Vánoční strom 2021Jako každý rok, tak i letos měli členové výjezdové jednotky z Polanky za úkol pokácet a ustavit obecní vánoční strom. Letos byl vybrán strom, který rostl na ulici 1. května na zahradě pana Zdenka Hoňka přibližně 65 let. Tento strom musel být pokácen z bezpečnostních důvodů, protože rostl v těsné blízkosti rodinného domu. Strom má průměr u pařezu 40 cm a výšku nad zemí přibližně 14 metrů. Po uvázání stromu na hydraulický jeřáb byl strom opatrně odřezán a za pomoci pracovních lan uložen na valník dopravní firmy pana Jiřího Silbera z Polanky.Vánoční strom 2021 Poté následoval transport po ulicích Za Humny, Heleny Salichové, 1. května a Hraničky do areálu Dělnického domu. Zde proběhlo ořezání kmenu na potřebnou šířku a finální ustavení. Tento krásně rostlý vánoční smrk bude slavnostně rozsvícen 27. listopadu 2021 v areálu Dělnického domu v Polance. Celá akce zabrala něco přes 4 hodiny a byla přerušená ještě výjezdem jednotky za uprchlým papouškem. Závěrem bych chtěl poděkovat řidičům za trpělivost při transportu a hasičům z Polanky za provedenou profesionální práci.

Jiří Petr

Úterý, 16. Duben 2024