Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Mladí hasiči
Tisk

Výlet  do  ZOO OSTRAVA

V sobotu 22.10.2016 jsme navštívili ZOO Ostrava. Výletu se zúčastnilo 13dětí ( Romana, Alex, Žaneta, Natálie, Štěpán, Bětka, Natálie, Daniel, Hugo, Matěj, Adam, Kuba a Vojta ) a Lulu s Dášou. Byl krásný, studený a  slunečný podzimní den. Ráno byl sraz v hasičské zbrojnici, abychom si řekli pár vět o tom, jak se budeme chovat, jak budeme cestovat a hlavně jak nebudeme zlobit! Každé dítě dostalo k zapůjčení červený batoh s potiskem SDH Polanka nad Odrou, aby si každý kdo nás uviděl mohl říct odkud jsme přijeli. Naše cesta začala chůzí na autobus, tím jsme se svezli na Svinov a následně pokračovali na tramvaj, z které jsme spěchali na trolejbus rovnou do zoo. Po hodinovém cestování jsme dorazili na místo, nikdo nechyběl a tak Dáša koupila lístky a my začali prohlídku zoo.

Jako první patřil náš obdiv plameňákům, následovaly kachny, jeleni, kozy a opice. Děti obdivovaly úplně vše,dokonce si i samy mohly zkusit jak chameleon chytá svou kořist - míčkem sestřelovali plechovky. Skládaly puzzle a někteří z nás si osahali prázdný krunýř želvy, kůži a kostru hada. O kousek dál se kreslilo, kdo nakreslil, poskládal a sestřelil na toho čekala odměna od zaměstnanců zoo. Někdo dostal pohlednici, někdo reflexní náramek nebo razítko na ruku. Spousta zvířat si po ránu dopřávalo snídani a tak i naše břicha si o jídlo začala říkat. První pauza byla u pavilonu opic, zabrali jsme lavičky, posedali si a pustili se do jídla.

Cestou po zoo, jsme zastavovali i na různých průlezkách a klouzačkách, fotili se a povídali si o zvířátkách. Oběd byl naplánovaný na poledne, podávali se hranolky, langoše, nebo třeba párek v rohlíku. Každý na co měl chuť. Po menší pauze naše prohlídka pokračovala, došlo i na krmení koz, ti odvážnější si k nim vlezli do výběhu a krmili je z ruky. Ti méně odvážní je pozorovali z bezpečné vzdálenosti.

Každý si ze zoo na památku odnesl plastový kelímek s potiskem zoo.

Výlet se všem moc líbil, děti unavené a spokojené. Některé výlet po zoo tak zmohl, že nám skoro usnuli v MHD. Den jsme zakončili stejně jako ráno, v hasičské zbrojnici, kde si děti vyzvedli rodiče. Všichni byli taky moc rádi, že se nám nikdo neztratil a návštěvu zoo určitě zopakujeme.

Lucie Holéczyová

Vedoucí mladých hasičů

Zoo Ostrava

Zoo Ostrava

Zoo Ostrava

 
Tisk

Stezka odvahy

 

V pátek 14.října jsme se sešli u Atlasu, každý dostal svítící kroužek na ruku, dřevěné kolečko do kapsy a společně vyrazili na stezku odvahy. Cestou na nás čekali různá strašidla a stezka tmou byla jen pro odvážné. Máme, ale šikovné hasiče a tak v počtu 11 dětí jsme se vypravili podél cesty ze svíček. Cestu mezi stromy, přes pole, tiše kolem klekánic a na závěr útěk před motorovou pilou jsme společně zvládli. V cíli proběhla výměna dřevěného kolečka za párek, který jsme si sami mohli opéct na ohni.  Děti si tak vyzkoušeli jak moc jsou odvážné a na příště vzkazují : PŮJDEME ZASE !

Lucie Holéczyová

Vedoucí mladých hasišů

Stezka odvahy

 
Tisk

DRAKIÁDA S MLADÝMI HASIČI

Dne 9.10.2016 se na Honculi u řeky Odry uskutečnila drakiáda. Organizátory této akce byli děti z kroužku mladých hasičů, jejich vedoucí a muži z výjezdové jednotky.
Akci můžeme označit za podařenou. Počasí nás sice trochu ten den zkoušelo co vydržíme, ale i přes déšť, vítr, slunce, bezvětří a zimu jsme to zvládli. Na úvod jsme rozdali diplomy za účast a udělali registraci ručně vyrobených draků. Ty se zapojily do soutěže o ceny. 
S létáním se některým ze začátku moc nedařilo a tak se s draky museli trošku rozběhnout. Přesto že vítr nebyl moc silný, povedlo se některé draky dostat hodně vysoko.
Pro ty co draky zrovna nepouštěli, bylo připravené malé občerstvení. Na zahřátí se dal zakoupit svařák nebo čaj s rumem, chipsy, tatranky a špekáček s chlebem na opečení. Oheň hlídali muži z výjezdové jednotky, ti také pomáhali s přípravou akce a s prodejem.  Pro děti byly připravené různé ukázky toho, jak to v kroužku mladých hasičů vypadá. K vidění byla nachystána základna pro požární útok, k vyzkoušení štafeta 4x60m a vázání uzlů. Mladí hasiči tak měli možnost  se pochlubit co už všechno umí. Také byla možnost si prohlédnout zásahové vozidla a někteří se dokonce i projeli. K večeru jsme rozdali ceny, uklidili, uhasili oheň a odjeli domů.

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a těšíme se na další akce

 

Vedoucí mladých hasičů

Lucie Holéczyová

Drakiada

 

Drakiada

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 7 z 9
Neděle, 11. Duben 2021

Design by: LernVid.com