Stalo se
Návštěva u jubilanta

V říjnu letošního roku oslavil náš člen SDH v Polance pan Mojmír Sýkora 70 let. U příležitosti tohoto jubilea, stejně jako v minulosti i dalším aktivním jubilantům, mu dva zástupci SDH přišli domů poblahopřát, poděkovat za uplynulou činnost a předat malý dárkový balíček. Zde je asi nutno dodat, že pan Sýkora již od roku 1960 začal aktivně pracovat v tehdejším kroužku mladých požárníků a řádným členem SDH se stal v roce 1965. Od roku 1966 až do roku 1988 pracoval ve výboru SDH v různých funkcích. Od roku 1972 do roku 1979 zastával ve sboru funkci velitele. Proto pogratuloval Mojmírovi jak bývalý dlouholetý velitel Stáňa, tak i současný velitel sboru Ondra. Nejvyšší poslední ocenění bylo panu Sýkorovi uděleno v roce 2013 a to Řád sv. Floriána a v roce 2018 Stužka Za věrnost 50 let.

p. Mojmír Sýkora p. Mojmír Sýkora

Drakiáda

Druhou říjnovou sobotu náš sbor uspořádal pro veřejnost drakiádu. Stejně jako minulý rok se akce konala na poli vedle fotbalového hřiště v Polance. Díky krásnému počasí, které bylo jako na objednávku, letos žádný drak neuvízl na stromě, ale za to se jeden proletěl až na Janovou. Tento drak také vyhrál cenu draka, který byl nejdál. Při této drakiádě byly vyhlášeny dvě soutěže, a to o nejhezčího ručně vyrobeného draka a o největšího létajícího draka. Na obě soutěže se děti perfektně připravily. Z 22 zúčastněných draků, byli ručně vyrobení čtyři, a to dokonale. Tito draci létali mnohdy lépe než ti kupovaní. Budeme proto moc rádi, když se příště sejde vyrobených draků více. Co se týče druhé disciplíny, tak i velkým drakům se v oblacích dařilo. Někteří se dokonce museli pro draka projít po poli hodně daleko, jak se jim chudák drak v tom větru splašil. Po dvou hodinách pouštění draků jsme započali s vyhodnocením. Vyhodnotili jsme všechny kategorie a předali ceny. Každý z dalších zúčastněných draků dostal alespoň sladkou odměnu. Během celé akce jsme na rozdělaném ohni opékali buřty a také byla možnost si koupit limonádu, pivo, čaj nebo svařák. Na ukázku byla přítomným občanům připravena i hasičská technika. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným a věříme, že se jim akce líbila a těšíme se na další sezónu, kde si můžete přizvat i své známé. Myslíme si, že je skvělé pořádat tyto tradiční akce, na kterých se můžeme potěšit s krásnou přírodou a okolím v Polance.

Dagmar C.

drakiáda drakiáda drakiáda drakiáda

Video z družby 2019

Zde naleznete ke stažení krátké video z družebního setkání. (8,3 MB)

Oslavy 60. výročí družby Zliechov – Polanka

Oslavy 60. výročí družby Zliechov – Polanka, více naleznete zde.

Hasičská svatba

V sobotu 15. června 2019 se uskutečnila nefalšovaná hasičská svatba v našem sboru. Velitel a zároveň starosta našeho SDH Ondřej Cága si vzal svou dlouholetou přítelkyni Dagmar Janouškovou, která vykonává ve výboru SDH funkci hospodářky a zároveň vedoucí kolektivu mladých hasičů. Na místo obřadu do Klimkovic dovezla ženicha naše krásně nazdobená Tatra a v koloně vozidel jely rovněž i nazdobené cisterny z Klimkovic a Krásného Pole. Přesně v 11 hodin a 15 minut si řekli novomanželé své první společné „ANO“. Po obřadu přichystali kolegové z SDH Klimkovice a z Krásného Pole hadicovou slavobránu a dále pro ženicha praktický výcvik při přepůlení hadice B (samozřejmě tupou) hasičskou sekerou. Nevěsta zase dostala hasičskou zásahovou vestu s označením „Velitel zásahu“, aby bylo jasné, kdo v manželství bude od tohoto dne velet. Během zápasení Ondry se sekerou a hadicí musela ještě Dáša vykoupit velikou láhví ten správný klíč od vězeňské koule, kterou měl Ondra připoutanou k noze. Tímto ještě jednou přejeme hasičským novomanželům společnou, bezstarostnou a dlouhou životní cestu.

sv.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>