Stalo se
Hasičský večírek 2019

V sobotu 23. listopadu jsme uskutečnili, tentokrát v nově zrekonstruované hasičárně, tradiční hasičský večírek. Vstupenky v ceně 100,- Kč si tentokrát zakoupilo 41 zájemců, z toho 25 našich členů SDH. Na jídlo nám paní Dáša připravila vepřový plátek se šťouchanými bramborami a s oblohou. Pro hosty byla připravena i bohatá tombola s věcnými cenami a i s živými kapry. Milou novinkou bylo zřízení fotokoutku, který využili snad všichni přítomní. Večírek s dobrou zábavou se tak protáhl do pozdních nočních hodin a tak děkujeme vám všem, kteří jste na tuto povedenou akci našeho sboru přišli. Poděkování patří i paní Dáši, která to měla celé na povel a rovněž obsluze u prodejního pultu, který byl stále v obležení žíznivými krky.

s.v.

večírek večírek večírek večírek večírek večírek

Vánoční strom 2019

Netradičně, již ve čtvrtek 21.11. 2019 provedli dopoledne tři naši členové zásahové jednotky z Polanky na žádost zaměstnanců obecního úřadu pokácení vánočního stromu. Této akce se dále zúčastnili i pracovníci „rychlé roty“ z ÚMOb. Vánoční strom byl uvázán na hydraulickou ruku, následně odřezán a naložen na nákladní vozidlo dopravní firmy pana Radima Sýkory, které strom převezlo do areálu Dělnického domu. Hasiči ve spolupráci s hlídkou Městské policie ještě usměrňovali silniční dopravu na velice frekventované ulici Heleny Salichové a na ulici 1. května, která musela být z důvodu nadrozměrného nákladu po dobu asi 5 minut z jednoho směru částečně uzavřena. V areálu museli naši hasiči ještě upravit průměr stromu tak, aby se vešel do betonového základu a kmen zaklínovat. Samotné spuštění stromu provedli pracovníci přepravní firmy a tím byla tato akce zdárně po 2 hodinách ukončena. Vánoční strom měl průměr 45 cm u pařezu a výšku asi 13,5 metrů. Po dobu 45 let rostl na Zámecké na ul. Ondřeje Sekory u paní Plankové a z důvodu blízkosti elektrických drátů musel být z bezpečnostních důvodů pokácen. Tento krásně rostlý vánoční smrk bude slavnostně rozsvícen 30. listopadu 2019 v areálu Dělnického domu v Polance.

drakiáda drakiáda drakiáda drakiáda drakiáda drakiáda

Návštěva u jubilanta

V říjnu letošního roku oslavil náš člen SDH v Polance pan Mojmír Sýkora 70 let. U příležitosti tohoto jubilea, stejně jako v minulosti i dalším aktivním jubilantům, mu dva zástupci SDH přišli domů poblahopřát, poděkovat za uplynulou činnost a předat malý dárkový balíček. Zde je asi nutno dodat, že pan Sýkora již od roku 1960 začal aktivně pracovat v tehdejším kroužku mladých požárníků a řádným členem SDH se stal v roce 1965. Od roku 1966 až do roku 1988 pracoval ve výboru SDH v různých funkcích. Od roku 1972 do roku 1979 zastával ve sboru funkci velitele. Proto pogratuloval Mojmírovi jak bývalý dlouholetý velitel Stáňa, tak i současný velitel sboru Ondra. Nejvyšší poslední ocenění bylo panu Sýkorovi uděleno v roce 2013 a to Řád sv. Floriána a v roce 2018 Stužka Za věrnost 50 let.

p. Mojmír Sýkora p. Mojmír Sýkora

Drakiáda

Druhou říjnovou sobotu náš sbor uspořádal pro veřejnost drakiádu. Stejně jako minulý rok se akce konala na poli vedle fotbalového hřiště v Polance. Díky krásnému počasí, které bylo jako na objednávku, letos žádný drak neuvízl na stromě, ale za to se jeden proletěl až na Janovou. Tento drak také vyhrál cenu draka, který byl nejdál. Při této drakiádě byly vyhlášeny dvě soutěže, a to o nejhezčího ručně vyrobeného draka a o největšího létajícího draka. Na obě soutěže se děti perfektně připravily. Z 22 zúčastněných draků, byli ručně vyrobení čtyři, a to dokonale. Tito draci létali mnohdy lépe než ti kupovaní. Budeme proto moc rádi, když se příště sejde vyrobených draků více. Co se týče druhé disciplíny, tak i velkým drakům se v oblacích dařilo. Někteří se dokonce museli pro draka projít po poli hodně daleko, jak se jim chudák drak v tom větru splašil. Po dvou hodinách pouštění draků jsme započali s vyhodnocením. Vyhodnotili jsme všechny kategorie a předali ceny. Každý z dalších zúčastněných draků dostal alespoň sladkou odměnu. Během celé akce jsme na rozdělaném ohni opékali buřty a také byla možnost si koupit limonádu, pivo, čaj nebo svařák. Na ukázku byla přítomným občanům připravena i hasičská technika. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným a věříme, že se jim akce líbila a těšíme se na další sezónu, kde si můžete přizvat i své známé. Myslíme si, že je skvělé pořádat tyto tradiční akce, na kterých se můžeme potěšit s krásnou přírodou a okolím v Polance.

Dagmar C.

drakiáda drakiáda drakiáda drakiáda

Video z družby 2019

Zde naleznete ke stažení krátké video z družebního setkání. (8,3 MB)