Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Bleskovky

Stalo se
Den s mladými hasiči

Den s mladými hasiči

V sobotu 29. července 2017 jsme pro naše členy a občany Polanky připravili „Den s mladými hasiči“. Navštívit nás mohli u Dělnického domu, kde byla vystavena zásahová vozidla naší výjezdové jednotky. Na soutěž byla připravena i netradiční člunková štafeta 4x50 metrů, kterou si zkoušeli zaběhnout především děti a taky byla nachystaná základna s nářadím pro požární útok. Mladí hasiči si vyzkoušeli roli našich vedoucích mladých hasičů a učili své maminky, jak takový požární útok a štafeta probíhá. Po chvilce tréninků jsme neváhali a zorganizovali jsme závody. Soutěžilo se na tři družstva, a to družstvo mladých hasičů, družstvo maminek a poslední družstvo se skládalo z členů výborů našeho sboru. Tyto tři týmy si 2x zaběhly jak štafetu tak i požární útok. A jelikož je u nás taková tradice, že první závody = koupání v požární kádi, tak jsme ji nemohli porušit a tak se někteří vykoupali jak dobrovolně tak i nedobrovolně. Koupání v kádi pak využily všechny děti a to bylo to pravé hasičské letní osvěžení. Při závěrečném vyhodnocení výsledků bylo hlavně sladkostmi a samozřejmě i rychlými špunty odměněno celé družstvo mladých hasičů, ale největší potlesk přihlížejících diváků sklidilo za své výkony družstvo maminek.

Děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat, občerstvit se v našem stánku a hlavně se dobře pobavit.

 

 
Návštěva Valašské Polanky

V neděli 16.7. 2017 oslavovali naši kamarádi ve Valašské Polance 110. výročí založení místního dobrovolného sboru. Na tuto akci odjeli v sedm hodin osobním vozidlem 4 naši členové výboru SDH. Po necelé 1,5 hodině nás u kulturního domu ve Valašské Polance přivítal starosta SDH Jaromír Polanský a další členové SDH. Po malém občerstvení a nezbytném přípitku jsme si prohlédli výstavu o historii sboru a pomalu jsme se odebrali ke kostelu Sv. Jana Křtitele, kde v 9.30 hod. začala ve zcela zaplněném kostele Mše Svatá. Po mši byla na programu hlavní část oslav a to Slavnostní valná hromada, které se mimo jiné zúčastnil i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Stejně jako ostatní delegace blízkých SDH, tak i my jsme předali malý upomínkový dárek. Po slavnostní schůzi následoval další důležitý bod a to oběd s nezbytnými přípitky na další úspěšná léta.
Dále jsme ještě stihli prohlídku místní hasičské zbrojnice a už jsme se zase museli přemístit do krásného amfiteátru, kde se odbýval další perfektní program a to různé ukázky z činnosti mladých hasičů, historického hašení pomocí koňské stříkačky, ukázky vyprošťování osoby z havarovaného vozidla a ukázka hašení s moderní technikou. K tanci a poslechu vyhrávala místní dechovka Polančanka. Stánky s gulášem a uzenými žebry, s uzeným bůčkem, s pivem a slivovicí byly v obležení přítomných diváků. Rovněž počasí hasičům krásně vyšlo a tak se menší děcka mohly vyřádit na nastříkaném pěnovém koberci a následně se očachat v požární kádi. Den se rychle krátil a tak jsme si ještě mezi oběma výbory dohodli námět na příští setkání „hasičských Polánek z ČR“, neboť by je někdo z nás měl příští rok pořádat. Zábava a vyměňování informací stále pokračovala i když už Polančanka měla hudební nástroje sbaleny. Přisedli si i další členové místního sboru, protože jim tento náročný den s pomalu odcházejícími diváky taky skončil. No a nám se podařilo po rozloučení nastoupit po 21. hodině do auta a vyrazit zpět k domovu, plní dojmů a zážitků.
Na závěr mi nezbývá než ještě jednou poděkovat členům SDH z Valašské Polanky za pozvání, za bohaté občerstvení, ale hlavně za krásně strávenou neděli u našich kamarádů. Zvlášť bych chtěl ale poděkovat Lojzíkovi Psotovi, že se po celou dobu o nás tak dobře staral.

Stanislav Výtisk

 
Družební setkání 2017

V sobotu 27. května přijelo k nám do Polanky 6 členů a 2 členky dobrovolných hasičů z družební obce Zliechov, vedení předsedou DHZ Martinem Mikem. Na programu byly čtyři body a to hlavně vzájemné poznání členů obou nových výborů hasičů, neboť před půl rokem proběhly v těchto sborech nové volby.

Po příjezdu a vzájemném představení následoval společný oběd v hasičské zbrojnici, předání upomínkového cenného daru ze Zliechova a několik přípitků na zdraví a na další činnost. Další bod patřil projížďce celé slovenské delegace po Polance a okolí a seznámení se zajímavými místy, neboť obě členky delegace v Polance ještě nikdy nebyly a další členové v minulosti některá místa ještě nepoznali.

Po hodině byla okružní jízda ukončena v areálu Dělnického domu, kde následovalo nezbytné občerstvení. Potom již v hasičské zbrojnici následoval další důležitý bod, a to vytyčení další spolupráce. Všichni zástupci obou sborů se shodli, že družba bude i nadále pokračovat. Nejbližším dalším termínem příštích setkání bude rok 2018, kdy hasiči v Polance budou oslavovat 125. výročí založení SDH a hasiči ze Zliechova budou v tomto roce rovněž oslavovat 95. výročí založení DHZ. Na rok 2019 byl i předběžně naplánován jednodenní autobusový zájezd do Zliechova u příležitosti 60. výročí založení družby.

Poslední bod patřil už jen volné zábavě. Ta se konala na krásně prosluněném posezení za hasičskou zbrojnicí a to za účasti již dalších členů našeho sboru, neboť v tento den náš sbor pořádal pro členy SDH smažení vaječiny. Po ochutnávce této dobrůtky čas už neúprosně ubíhal, a tak po večeři nastalo loučení s našimi hosty. To se protáhlo na celou půlhodinu a před osmou hodinou večerní se podařilo našim hostům nastoupit do dvou osobních vozidel a odjet zpět do Zliechova. Mi nezbývá nic víc než poděkovat našim hostům za účast na tomto setkání, poděkování patří i našim členům a členkám SDH, kteří se podíleli na přípravě a hlavně na průběhu této akce. Hlavní poděkování zcela patří panu Jaroušovi Plankovi, který se zvlášť zasloužil o zdárný průběh tohoto setkání. Všichni se již teď těšíme na další společná setkání hasičů z Polanky a ze Zliechova.

 

 

 

 
Rychle, levně, kvalitně.

Na požádání zaměstnanců ÚMOb v Polance provedlo v sobotu 15. dubna osm členů naší zásahové jednotky, a to v rámci odborné přípravy „obsluhy motorových pil“, pokácení 1 ks stromu na ulici 1. května u čp. 157/A. Tento habr o průměru kmene cca 55 cm byl u své paty silně nahnilý, hrozil pádem na elektrické vedení a na přilehlou páteřní komunikaci. Z důvodu těsné blízkosti elektrického venkovního vedení a veřejného osvětlení, bylo postupné pokácení stromu provedeno z 27 metrové automobilové plošiny, kmen byl rozřezán na manipulační kusy a z komunikace odstraněn. Tento den dopoledne dobrovolní hasiči ještě odstranili další tři stromy u lázeňského domu. Všechny byly uschlé a hrozily pádem na parkoviště, elektrické a telefonní dráty nebo na přilehlé budovy. I toto postupné odstranění stromů bylo provedeno z automobilové plošiny. Díky profesionálnímu přístupu všech zúčastněných hasičů byla celá akce zdárně provedena.

 
Tradiční zájezd na Pustevny

V sobotu 25. února 2017 jsme se jako každý rok vydali na jednodenní autobusový výlet na Pustevny. Celkem se tohoto zájezdu zúčastnilo 33 osob, z toho jen 10 členů SDH. Počasí nám ten den krásně vyšlo, bylo polojasno, sluníčko občas vykouklo a nebyla až taková velká zima, zkrátka ideální na procházku po horách. Hned ráno jsme se sešli na zastávce Hraničky a vyrazili autobusem směr Pustevny. Ten nás dovezl až nahoru, na parkoviště. Jako první proběhlo společné focení všech účastníků zájezdu a po té následoval rozchod. Někteří to vzali procházkou k soše Radegastu a dále ke kostelu Cyrila a Metoděje. Silní jedinci to stihnuli za den i 2x . Kdo měl boby, šel bobovat. Kdo měl peníze, zůstal u prodejních stánků. Po poledni se většina účastníků sešla v hospůdce na nějaké to malé občerstvení či na pořádný oběd nebo třeba jen na borůvkové knedlíky. Po třetí hodině odpolední, jsme se pomalu začali scházet u autobusu. Bylo naloženo, spočítáno, nikdo nechyběl a ani nenadbýval, a my jsme všichni mohli jet domů. Musíme uznat, že výlet se vydařil!! Všichni byli spokojení a už teď víme, že zájezd si zase za rok zopakujeme.

 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 3 z 3
Neděle, 25. Srpen 2019

Design by: LernVid.com