Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Bleskovky

Stalo se
Družební setkání 2017

V sobotu 27. května přijelo k nám do Polanky 6 členů a 2 členky dobrovolných hasičů z družební obce Zliechov, vedení předsedou DHZ Martinem Mikem. Na programu byly čtyři body a to hlavně vzájemné poznání členů obou nových výborů hasičů, neboť před půl rokem proběhly v těchto sborech nové volby.

Po příjezdu a vzájemném představení následoval společný oběd v hasičské zbrojnici, předání upomínkového cenného daru ze Zliechova a několik přípitků na zdraví a na další činnost. Další bod patřil projížďce celé slovenské delegace po Polance a okolí a seznámení se zajímavými místy, neboť obě členky delegace v Polance ještě nikdy nebyly a další členové v minulosti některá místa ještě nepoznali.

Po hodině byla okružní jízda ukončena v areálu Dělnického domu, kde následovalo nezbytné občerstvení. Potom již v hasičské zbrojnici následoval další důležitý bod, a to vytyčení další spolupráce. Všichni zástupci obou sborů se shodli, že družba bude i nadále pokračovat. Nejbližším dalším termínem příštích setkání bude rok 2018, kdy hasiči v Polance budou oslavovat 125. výročí založení SDH a hasiči ze Zliechova budou v tomto roce rovněž oslavovat 95. výročí založení DHZ. Na rok 2019 byl i předběžně naplánován jednodenní autobusový zájezd do Zliechova u příležitosti 60. výročí založení družby.

Poslední bod patřil už jen volné zábavě. Ta se konala na krásně prosluněném posezení za hasičskou zbrojnicí a to za účasti již dalších členů našeho sboru, neboť v tento den náš sbor pořádal pro členy SDH smažení vaječiny. Po ochutnávce této dobrůtky čas už neúprosně ubíhal, a tak po večeři nastalo loučení s našimi hosty. To se protáhlo na celou půlhodinu a před osmou hodinou večerní se podařilo našim hostům nastoupit do dvou osobních vozidel a odjet zpět do Zliechova. Mi nezbývá nic víc než poděkovat našim hostům za účast na tomto setkání, poděkování patří i našim členům a členkám SDH, kteří se podíleli na přípravě a hlavně na průběhu této akce. Hlavní poděkování zcela patří panu Jaroušovi Plankovi, který se zvlášť zasloužil o zdárný průběh tohoto setkání. Všichni se již teď těšíme na další společná setkání hasičů z Polanky a ze Zliechova.

 

 

 

 
Rychle, levně, kvalitně.

Na požádání zaměstnanců ÚMOb v Polance provedlo v sobotu 15. dubna osm členů naší zásahové jednotky, a to v rámci odborné přípravy „obsluhy motorových pil“, pokácení 1 ks stromu na ulici 1. května u čp. 157/A. Tento habr o průměru kmene cca 55 cm byl u své paty silně nahnilý, hrozil pádem na elektrické vedení a na přilehlou páteřní komunikaci. Z důvodu těsné blízkosti elektrického venkovního vedení a veřejného osvětlení, bylo postupné pokácení stromu provedeno z 27 metrové automobilové plošiny, kmen byl rozřezán na manipulační kusy a z komunikace odstraněn. Tento den dopoledne dobrovolní hasiči ještě odstranili další tři stromy u lázeňského domu. Všechny byly uschlé a hrozily pádem na parkoviště, elektrické a telefonní dráty nebo na přilehlé budovy. I toto postupné odstranění stromů bylo provedeno z automobilové plošiny. Díky profesionálnímu přístupu všech zúčastněných hasičů byla celá akce zdárně provedena.

 
Tradiční zájezd na Pustevny

V sobotu 25. února 2017 jsme se jako každý rok vydali na jednodenní autobusový výlet na Pustevny. Celkem se tohoto zájezdu zúčastnilo 33 osob, z toho jen 10 členů SDH. Počasí nám ten den krásně vyšlo, bylo polojasno, sluníčko občas vykouklo a nebyla až taková velká zima, zkrátka ideální na procházku po horách. Hned ráno jsme se sešli na zastávce Hraničky a vyrazili autobusem směr Pustevny. Ten nás dovezl až nahoru, na parkoviště. Jako první proběhlo společné focení všech účastníků zájezdu a po té následoval rozchod. Někteří to vzali procházkou k soše Radegastu a dále ke kostelu Cyrila a Metoděje. Silní jedinci to stihnuli za den i 2x . Kdo měl boby, šel bobovat. Kdo měl peníze, zůstal u prodejních stánků. Po poledni se většina účastníků sešla v hospůdce na nějaké to malé občerstvení či na pořádný oběd nebo třeba jen na borůvkové knedlíky. Po třetí hodině odpolední, jsme se pomalu začali scházet u autobusu. Bylo naloženo, spočítáno, nikdo nechyběl a ani nenadbýval, a my jsme všichni mohli jet domů. Musíme uznat, že výlet se vydařil!! Všichni byli spokojení a už teď víme, že zájezd si zase za rok zopakujeme.

 
Bruslení s hasiči

Ve dnech 14. a 21. ledna 2017 se na zamrzlém Polaneckém rybníku u Sokolovny konalo večerní bruslení pro veřejnost a to zcela zdarma. Muži z výjezdové jednotky odhrnuli sníh z ledu, nachystali lavičky a osvětlení na večer. Na zahřátí se dal zakoupit svařáček a především pro děti se zdarma rozléval čaj. Akci považujeme za úspěšnou, a to hlavně díky vysoké návštěvnosti. Děkujeme všem zúčastněným za přízeň a v případě že bude mráz, bruslení určitě rádi zopakujeme.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 3 z 3
Pondělí, 17. Prosinec 2018

Design by: LernVid.com