Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Bleskovky

Stalo se
Smažení vaječiny

V sobotu 12. května 2018 jsme uspořádali pro členy SDH a pro jejich známé tradiční smažení vaječiny. Akce se konala ve venkovních prostorách Sokolovny u Zámeckého rybníku v Polance. Počasí bylo docela májové, a i po odpoledním velkém dešti mohla tato akce přesně v 17 hodin začít. Každý si sebou přinesl několik vajec, které se pak společně usmažily v kotlíku s cibulí a špekem. Hotová smaženice z 97 vajec se podávala na chlebu. Na prodej bylo čepované pivo, alko i nealko. Na tuto akci přišlo 31 lidí z toho 22 našich členů. Zábava byla příjemná a trvala zhruba do půl deváté večer. Děkujeme vám všem, kteří přišli.
Lucie Holéczyová

 

 
Zájezd na Pustevny

Odkaz na stažení videa.  8,4M

Tak jako každý rok, tak samozřejmě i ten letošní, jsme uspořádali tradiční jednodenní autobusový zájezd na Pustevny. Ten připadl na sobotu 24. února 2018. Na autobusové točně Hraničky se sešlo celkem 46 osob, kteří měli o tuto akci zájem. Bohužel i letos s námi jelo jen 6 našich členů SDH a z toho byly ještě i dvě děti z kolektivu mladých hasičů. Už předpověď počasí předpovídala mrazivé počasí a po vystoupení z autobusu na horním parkovišti Pusteven ve výšce 1020 m.n.m. nás vítalo sněžení a teplota -11°C, která vydržela po celý den. Nejdříve proběhlo společné foto skoro všech účastníků a poté jsme ve stanu navštívili ledové sochy, které díky silným mrazům vydržely neporušeny skoro 6 týdnů. Potom už někteří odvážlivci sjížděli na lyžích místní sjezdovky a děti se vozily na saních a bobech. Pro nás, většinou turisty, byla ideální procházka k soše Radegasta s nezbytným občerstvením a další 2,5 km dlouhou procházkou k horské chatě Radegast na Radhošti. Ve vyhřáté chatě bylo příjemně a tak už někteří z nás tam stačili poobědvat a nebo si dát nějakou tu valašskou specialitu. Po poledni se počasí vůbec nezměnilo a tak většina účastníků se šla pokochat panoramaty Beskyd, které se ale zahalovaly v mlze. Předposlední kulturní akcí byl pro některé z nás televizní přenos olympijského turnaje v hokeji mezi našimi a kanadskými hokejisty. Ani hlasité fandění našim hokejistům nepomohlo a tak jak hokej dopadl asi všichni víme… Nakonec jsme se podívali jak roste stavba vyhořelého Libušína a jak vypadají vnitřní prostory horní stanice sedačkové lanovky. Těsně před 16. hodinou jsme se opět všichni sešli u našeho autobusu a plní zážitků jsme odjeli zpět do Polanky. Asi všichni účastníci se shodli, že výlet se opět vydařil!! Zatím je ale ve hvězdách, zda se v příštím roce opět tento zájezd uskuteční neboť tato akce ztratila ten základní význam – má to být hlavně zájezd pro naše členy SDH…

 
Polanští hasiči hodnotili

V sobotu 16. prosince se netradičně v Dělnickém domě konala Výroční valná hromada SDH za účasti starosty obce pana Pavla Bochnii a dále hostů z okresního sdružení hasičů. Obsáhlou zprávu o činnosti dobrovolných hasičů v Polance přednesl její starosta Ondřej Cága. Ve zprávě se mimo jiné uvádí : I v tomto roce pokračovaly kulturní akce jak pro členy SDH, tak i pro občany Polanky jako např. zájezd na Pustevny, ukázky techniky, beseda pro žáky MŠ v Polance, hasičská soutěž a další ukázková vystoupení pro děti. Další velice kladně hodnocenou akcí byl autobusový zájezd na Dlouhé Stráně a okolí. Členská základna byla oproti roku 2016 snížena na 67 členů. Bohužel v tomto roce naše řady opustila z důvodu úmrtí dlouholetá obětavá členka paní Ludmila Sojková. Z důvodu plánované rekonstrukce hasičské zbrojnice jsme byli uprostřed léta nuceni se z objektu vystěhovat, avšak rekonstrukce je v nedohlednu… Dále se ve zprávě uvádí i činnost mladých hasičů, kde v současné době pracuje kolektiv 16 dětí pod vedením dvou vedoucích.
Zprávu o činnosti zásahové jednotky přednesl velitel družstva Jaroslav Planka, která má v současné době 14 členů. Tito členové zásahové jednotky jsou k zásahům svolávání pomocí systému AMDS přes mobilní telefony. Jednotka se po celý rok zúčastňovala odborných školení i praktické soutěže s názvem Ostravská rallye. V roce 2017 byla naše jednotka povolána Centrem tísňového volání k 18 výjezdům.
V diskuzi byli členové podrobně seznámeni s připravovaným zájezdem na Pustevny, se zářijovým celodenním zájezdem na Baťův kanál a okolí, dále s oslavami 125. výročí založení sboru v Polance. Starosta obce poděkoval místním hasičům za jejich činnost a pomoc, a dále vysvětlil důvody zpoždění rekonstrukce hasičárny. Výroční valnou hromadu zakončil náměstek starosty Stanislav Výtisk s těmito slovy: ,,Všem členům a příznivcům našeho sboru, kteří se v tomto roce podíleli na akcích, výbor ještě jednou děkuje. Doufám, že se v roce 2018 zapojí do aktivní práce ještě větší počet členů našeho SDH, kteří tak pomůžou udržet dobré jméno našeho spolku i myšlenky hasičské pomoci.“

 
Kácení vánočního stromu pro Polanku

V sobotu 25.11. 2017 provedli dobrovolní hasiči z Polanky na žádost zaměstnanců obecního úřadu pokácení vánočního stromu. Této akce se zúčastnilo 7 členů zásahové jednotky. Pokácený strom byl pomocí hydraulické ruky naložen na nákladní vozidlo dopravní firmy pana Radima Sýkory a přepraven do areálu Dělnického domu. Hasiči ve spolupráci s hlídkou Městské policie usměrňovali silniční dopravu na velice frekventované ulici 1. května, která musela být z důvodu nadrozměrného nákladu po dobu asi 25 minut zcela uzavřena. V areálu museli naši hasiči ještě upravit průměr stromu tak, aby se vešel do betonového základu. Samotné spuštění stromu provedli pracovníci přepravní firmy a tím byla tato akce zdárně po 2 hodinách ukončena. Vánoční strom měl průměr 40 cm u pařezu a výšku asi 13 metrů. Po dobu 40 let rostl u hlavní silnice a nyní musel ustoupit z důvodu rekonstrukce vjezdu k rodinnému domu. Tento krásně rostlý vánoční strom bude slavnostně rozsvícen 2.12. 2017 v areálu Dělnického domu v Polance.

 
Hasičský večírek 2017

Hasičský večírek

První listopadová sobota patřila již tradičně Hasičskému večírku. Ten se ale netradičně konal v jídelně Dělnického domu a to z důvodu plánované rekonstrukce naší hasičské zbrojnice. Celkem se nás členů i nečlenů zúčastnilo 55, nechyběla věcná tombola a v ní i živí kapři. V ceně vstupenky byla večeře a jeden vybraný nápoj. K jídlu se podával se kuřecí řízek s bramborovým salátem. Zábava trvala dlouho do noci a někteří si dokonce i zatančili. Akce to byla opět velice vydařená a my děkujeme všem zúčastněným a hlavně obsluze u výdejního okýnka.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3
Sobota, 25. Květen 2019

Design by: LernVid.com