Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Bleskovky

Stalo se
Návštěva ve Zliechově

Návštěva ve Zliechově

Dne 12. srpna 2017 jsme za účelem upevnění družby mezi oběma sbory, navštívili obec Zliechov na Slovensku. Po tří hodinové cestě jsme byli v 10 hodin v hasičské zbrojnici přivítání tamějšími členy DHZ spolu se starostou obce. Po nezbytných přípitcích jsme místním hasičům předali upomínkové dárky. Hned po obědě jsme se již přemístili na fotbalové hřiště, kde zliechovští hasiči pořádali soutěž v požárním útoku, které se mimo soutěž zúčastnilo i sedm členů z našeho výboru SDH a nakonec se udělala i smíšené družstva žen i mužů ze Zliechova a Polanky. Potěšením mimo jiné bylo pro nás i to, že se tam čepovalo pivo Radegast. Při závěrečném vyhlašování výsledků nám předal starosta obce pan Anton Miko upomínkový předmět za 745 let od první písemné zmínky o Zliechově. Po soutěži jsme zajeli navštívit nedalekou světově známou obec s památkovou rezervací  slovenské lidové architektury Čičmany. Bohužel zde však skončila fotodokumentace o této krásné akci, neboť servírka nám nechtěně rozlila jedno pivo za 2,5 Eura přímo do fotoaparátu. Dále k večeru následovali oslavy obce, při kterých jsme se bavili, družili a loučili až do pozdních večerních hodin, kdy se nám podařilo odjet zpět do Polanky. Návštěvy se zúčastnila delegace devíti členů výboru SDH a to: Ondřej Cága, Stanislav Výtisk, Dagmar Janoušková, Milan Cindler, Lucie Holéczyová, Kristýna Lukačíková, Dalibor Kotala, Jaroslav Planka a Libor Antes.

 
Den s mladými hasiči

Den s mladými hasiči

V sobotu 29. července 2017 jsme pro naše členy a občany Polanky připravili „Den s mladými hasiči“. Navštívit nás mohli u Dělnického domu, kde byla vystavena zásahová vozidla naší výjezdové jednotky. Na soutěž byla připravena i netradiční člunková štafeta 4x50 metrů, kterou si zkoušeli zaběhnout především děti a taky byla nachystaná základna s nářadím pro požární útok. Mladí hasiči si vyzkoušeli roli našich vedoucích mladých hasičů a učili své maminky, jak takový požární útok a štafeta probíhá. Po chvilce tréninků jsme neváhali a zorganizovali jsme závody. Soutěžilo se na tři družstva, a to družstvo mladých hasičů, družstvo maminek a poslední družstvo se skládalo z členů výborů našeho sboru. Tyto tři týmy si 2x zaběhly jak štafetu tak i požární útok. A jelikož je u nás taková tradice, že první závody = koupání v požární kádi, tak jsme ji nemohli porušit a tak se někteří vykoupali jak dobrovolně tak i nedobrovolně. Koupání v kádi pak využily všechny děti a to bylo to pravé hasičské letní osvěžení. Při závěrečném vyhodnocení výsledků bylo hlavně sladkostmi a samozřejmě i rychlými špunty odměněno celé družstvo mladých hasičů, ale největší potlesk přihlížejících diváků sklidilo za své výkony družstvo maminek.

Děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat, občerstvit se v našem stánku a hlavně se dobře pobavit.

 

 
Návštěva Valašské Polanky

V neděli 16.7. 2017 oslavovali naši kamarádi ve Valašské Polance 110. výročí založení místního dobrovolného sboru. Na tuto akci odjeli v sedm hodin osobním vozidlem 4 naši členové výboru SDH. Po necelé 1,5 hodině nás u kulturního domu ve Valašské Polance přivítal starosta SDH Jaromír Polanský a další členové SDH. Po malém občerstvení a nezbytném přípitku jsme si prohlédli výstavu o historii sboru a pomalu jsme se odebrali ke kostelu Sv. Jana Křtitele, kde v 9.30 hod. začala ve zcela zaplněném kostele Mše Svatá. Po mši byla na programu hlavní část oslav a to Slavnostní valná hromada, které se mimo jiné zúčastnil i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Stejně jako ostatní delegace blízkých SDH, tak i my jsme předali malý upomínkový dárek. Po slavnostní schůzi následoval další důležitý bod a to oběd s nezbytnými přípitky na další úspěšná léta.
Dále jsme ještě stihli prohlídku místní hasičské zbrojnice a už jsme se zase museli přemístit do krásného amfiteátru, kde se odbýval další perfektní program a to různé ukázky z činnosti mladých hasičů, historického hašení pomocí koňské stříkačky, ukázky vyprošťování osoby z havarovaného vozidla a ukázka hašení s moderní technikou. K tanci a poslechu vyhrávala místní dechovka Polančanka. Stánky s gulášem a uzenými žebry, s uzeným bůčkem, s pivem a slivovicí byly v obležení přítomných diváků. Rovněž počasí hasičům krásně vyšlo a tak se menší děcka mohly vyřádit na nastříkaném pěnovém koberci a následně se očachat v požární kádi. Den se rychle krátil a tak jsme si ještě mezi oběma výbory dohodli námět na příští setkání „hasičských Polánek z ČR“, neboť by je někdo z nás měl příští rok pořádat. Zábava a vyměňování informací stále pokračovala i když už Polančanka měla hudební nástroje sbaleny. Přisedli si i další členové místního sboru, protože jim tento náročný den s pomalu odcházejícími diváky taky skončil. No a nám se podařilo po rozloučení nastoupit po 21. hodině do auta a vyrazit zpět k domovu, plní dojmů a zážitků.
Na závěr mi nezbývá než ještě jednou poděkovat členům SDH z Valašské Polanky za pozvání, za bohaté občerstvení, ale hlavně za krásně strávenou neděli u našich kamarádů. Zvlášť bych chtěl ale poděkovat Lojzíkovi Psotovi, že se po celou dobu o nás tak dobře staral.

Stanislav Výtisk

 
Družební setkání 2017

V sobotu 27. května přijelo k nám do Polanky 6 členů a 2 členky dobrovolných hasičů z družební obce Zliechov, vedení předsedou DHZ Martinem Mikem. Na programu byly čtyři body a to hlavně vzájemné poznání členů obou nových výborů hasičů, neboť před půl rokem proběhly v těchto sborech nové volby.

Po příjezdu a vzájemném představení následoval společný oběd v hasičské zbrojnici, předání upomínkového cenného daru ze Zliechova a několik přípitků na zdraví a na další činnost. Další bod patřil projížďce celé slovenské delegace po Polance a okolí a seznámení se zajímavými místy, neboť obě členky delegace v Polance ještě nikdy nebyly a další členové v minulosti některá místa ještě nepoznali.

Po hodině byla okružní jízda ukončena v areálu Dělnického domu, kde následovalo nezbytné občerstvení. Potom již v hasičské zbrojnici následoval další důležitý bod, a to vytyčení další spolupráce. Všichni zástupci obou sborů se shodli, že družba bude i nadále pokračovat. Nejbližším dalším termínem příštích setkání bude rok 2018, kdy hasiči v Polance budou oslavovat 125. výročí založení SDH a hasiči ze Zliechova budou v tomto roce rovněž oslavovat 95. výročí založení DHZ. Na rok 2019 byl i předběžně naplánován jednodenní autobusový zájezd do Zliechova u příležitosti 60. výročí založení družby.

Poslední bod patřil už jen volné zábavě. Ta se konala na krásně prosluněném posezení za hasičskou zbrojnicí a to za účasti již dalších členů našeho sboru, neboť v tento den náš sbor pořádal pro členy SDH smažení vaječiny. Po ochutnávce této dobrůtky čas už neúprosně ubíhal, a tak po večeři nastalo loučení s našimi hosty. To se protáhlo na celou půlhodinu a před osmou hodinou večerní se podařilo našim hostům nastoupit do dvou osobních vozidel a odjet zpět do Zliechova. Mi nezbývá nic víc než poděkovat našim hostům za účast na tomto setkání, poděkování patří i našim členům a členkám SDH, kteří se podíleli na přípravě a hlavně na průběhu této akce. Hlavní poděkování zcela patří panu Jaroušovi Plankovi, který se zvlášť zasloužil o zdárný průběh tohoto setkání. Všichni se již teď těšíme na další společná setkání hasičů z Polanky a ze Zliechova.

 

 

 

 
Rychle, levně, kvalitně.

Na požádání zaměstnanců ÚMOb v Polance provedlo v sobotu 15. dubna osm členů naší zásahové jednotky, a to v rámci odborné přípravy „obsluhy motorových pil“, pokácení 1 ks stromu na ulici 1. května u čp. 157/A. Tento habr o průměru kmene cca 55 cm byl u své paty silně nahnilý, hrozil pádem na elektrické vedení a na přilehlou páteřní komunikaci. Z důvodu těsné blízkosti elektrického venkovního vedení a veřejného osvětlení, bylo postupné pokácení stromu provedeno z 27 metrové automobilové plošiny, kmen byl rozřezán na manipulační kusy a z komunikace odstraněn. Tento den dopoledne dobrovolní hasiči ještě odstranili další tři stromy u lázeňského domu. Všechny byly uschlé a hrozily pádem na parkoviště, elektrické a telefonní dráty nebo na přilehlé budovy. I toto postupné odstranění stromů bylo provedeno z automobilové plošiny. Díky profesionálnímu přístupu všech zúčastněných hasičů byla celá akce zdárně provedena.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 2 z 2
Pátek, 17. Srpen 2018

Design by: LernVid.com