Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Bleskovky

Stalo se
Kácení vánočního stromu pro Polanku

V sobotu 25.11. 2017 provedli dobrovolní hasiči z Polanky na žádost zaměstnanců obecního úřadu pokácení vánočního stromu. Této akce se zúčastnilo 7 členů zásahové jednotky. Pokácený strom byl pomocí hydraulické ruky naložen na nákladní vozidlo dopravní firmy pana Radima Sýkory a přepraven do areálu Dělnického domu. Hasiči ve spolupráci s hlídkou Městské policie usměrňovali silniční dopravu na velice frekventované ulici 1. května, která musela být z důvodu nadrozměrného nákladu po dobu asi 25 minut zcela uzavřena. V areálu museli naši hasiči ještě upravit průměr stromu tak, aby se vešel do betonového základu. Samotné spuštění stromu provedli pracovníci přepravní firmy a tím byla tato akce zdárně po 2 hodinách ukončena. Vánoční strom měl průměr 40 cm u pařezu a výšku asi 13 metrů. Po dobu 40 let rostl u hlavní silnice a nyní musel ustoupit z důvodu rekonstrukce vjezdu k rodinnému domu. Tento krásně rostlý vánoční strom bude slavnostně rozsvícen 2.12. 2017 v areálu Dělnického domu v Polance.

 
Hasičský večírek 2017

Hasičský večírek

První listopadová sobota patřila již tradičně Hasičskému večírku. Ten se ale netradičně konal v jídelně Dělnického domu a to z důvodu plánované rekonstrukce naší hasičské zbrojnice. Celkem se nás členů i nečlenů zúčastnilo 55, nechyběla věcná tombola a v ní i živí kapři. V ceně vstupenky byla večeře a jeden vybraný nápoj. K jídlu se podával se kuřecí řízek s bramborovým salátem. Zábava trvala dlouho do noci a někteří si dokonce i zatančili. Akce to byla opět velice vydařená a my děkujeme všem zúčastněným a hlavně obsluze u výdejního okýnka.

 
Ostravská rallye 2017

Ostravská rallye 2017

I v letošním roce si odborná rada velitelů přichystala netradiční odbornou přípravu jednotek PO s názvem Ostravská rallye, která se konala v sobotu 4. listopadu v hasičské zbrojnici Nová Ves.  Z našeho sboru byla vyslána jednotka 4 členů a to ve složení velitel Jaroslav Planka, strojník Libor Antes, hasiči Dalibor Kotala a Jiří Machů. Všichni museli splnit celkem 5 úkolů a to technická pomoc – pád stromu, požár lesního porostu, požár nízké budovy – sklepní prostory, technická pomoc – vyproštění osoby z kanálové stoky  a na závěr dopravní nehoda. Na stanoviště dojížděly jednotky dle časového plánu a v mezičase si mohli členové vyplnit testy. Pro naši jednotku to byla opět dobrá zkušenost i přesto, že některé modelové události plnili poprvé.

 
Zájezd na Dlouhé Stráně

Autobusový zájezd na Dlouhé Stráně

 

 

V sobotu 2. září 2017 se konal celodenní  zájezd do Jeseníků na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, pořádaný naším sborem. Zájezdu se celkem zúčastnilo 49 lidí, z toho 14 našich členů SDH. Autobus nás čekal už v 7 hodin ráno, a naše první zastávka byla u profesionálních hasičů v Rýmařově. Tam nám velitel družstva povykládal jak to u hasičů „chodí“ a odpovídal na různé dotazy. Dále jsme si ještě mohli prohlédnout výjezdová vozidla a stavební prostory stanice, která mimochodem slouží i pro místní dobrovolný sbor. Po této exkurzi náš autobus nabral směr pivovar Zlosin. Tento malý pivovar se nachází ve Velkých Losinách. I této exkurze se rádi zúčastnili všichni účastníci zájezdu. Každý z nás si prohlédl zázemí pivovaru, viděli jsme z čeho a jak se pivo vaří. Kdo chtěl, tak i ochutnal samotné pivo. Následující trasa nás dále vedla do Koutů nad Desnou, kde jsme v místní stylové restauraci Lyžárna měli objednaný oběd a to buď řízek nebo svíčkovou. Po obědě jsme se i s průvodcem vydali autobusem na hlavní cíl zájezdu a to na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Nejprve jsme si prohlédli propagační film o celém komplexu, jak to všechno v elektrárně funguje a i na skryté prostory strojního zařízení elektrárny vytvořené ve skále v podzemí. Na závěr exkurze jsme se všichni už těšili na tu pomyslnou „třešinku na dortu“, kterým měl být nezapomenutelný pohled na oko vodní hladiny horní nádrže. Bohužel ve výšce 1 350 metrů nad mořem se proti nám postavilo počasí a tak nám výhled pokryla hustá mlha a vítr. I tak se mnohým z nás nahoře líbilo, neboť provozovatel malého občerstvení nám ihned nabízel různé čajíčky a svařáčky. Po tří hodinové prohlídce elektrárny jsme cestou ještě navštívili Lázně Jeseník, kde jsme měli hodinovou zastávku na prohlídku lázní. Poslední zastávka s naším autobusem byla na večeři v restauraci Zlatá Opavice v Holčovicích, kterou vlastní náš bývalý spoluobčan pan Michalčík. Tam už na nás čekala buď objednaná masová topinka, nakládaný hermelín nebo utopenec a konečně také normální pivo Radegast. Domů jsme se vrátili skoro na minutu přesně dle plánu a to ve 21 hodin.

Děkujeme všem zúčastněným a už teď se s vámi těšíme na další zájezd.

 

 
Návštěva ve Zliechově

Návštěva ve Zliechově

Dne 12. srpna 2017 jsme za účelem upevnění družby mezi oběma sbory, navštívili obec Zliechov na Slovensku. Po tří hodinové cestě jsme byli v 10 hodin v hasičské zbrojnici přivítání tamějšími členy DHZ spolu se starostou obce. Po nezbytných přípitcích jsme místním hasičům předali upomínkové dárky. Hned po obědě jsme se již přemístili na fotbalové hřiště, kde zliechovští hasiči pořádali soutěž v požárním útoku, které se mimo soutěž zúčastnilo i sedm členů z našeho výboru SDH a nakonec se udělala i smíšené družstva žen i mužů ze Zliechova a Polanky. Potěšením mimo jiné bylo pro nás i to, že se tam čepovalo pivo Radegast. Při závěrečném vyhlašování výsledků nám předal starosta obce pan Anton Miko upomínkový předmět za 745 let od první písemné zmínky o Zliechově. Po soutěži jsme zajeli navštívit nedalekou světově známou obec s památkovou rezervací  slovenské lidové architektury Čičmany. Bohužel zde však skončila fotodokumentace o této krásné akci, neboť servírka nám nechtěně rozlila jedno pivo za 2,5 Eura přímo do fotoaparátu. Dále k večeru následovali oslavy obce, při kterých jsme se bavili, družili a loučili až do pozdních večerních hodin, kdy se nám podařilo odjet zpět do Polanky. Návštěvy se zúčastnila delegace devíti členů výboru SDH a to: Ondřej Cága, Stanislav Výtisk, Dagmar Janoušková, Milan Cindler, Lucie Holéczyová, Kristýna Lukačíková, Dalibor Kotala, Jaroslav Planka a Libor Antes.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3
Neděle, 21. Říjen 2018

Design by: LernVid.com