Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Tisk

Sedmé setkání Polanek

V sobotu 14. srpna se uskutečnil zájezd našich hasičů se svými příznivci do Valašské Polanky na Vsetínsku.
Jednalo se o již sedmé setkání dobrovolných hasičů z Polanek, nacházejících se v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.7. setkání Polanek  První ročník se konal v Polánce u Kutné Hory.
Devíti členná delegace odjela už brzy ráno hasičským Mercedesem a jedním osobním autem. Za hodinu a půl jsme byli na místě. Setkání se konalo v krásném areálu místních fotbalistů, kde byly již připraveny stánky a pohoštění ve formě frgálů a množstvím pití jak je na valašku zvykem. Pro případ špatného počasí byly postaveny stanové přístřešky, které jsme naštěstí nemuseli zcela využívat, protože počasí bylo velmi slunečné a teplé. Uprostřed areálu bylo pódium a taneční parket. Ve 13 hodin nastalo slavnostní přivítání všech účastníků setkání, které zahájil starosta místních dobrovolných hasičů a starosta obce.7. setkání Polanek
Ihned poté byl podáván oběd. Na výběr bylo se dvou druhů. Po oběde nám chvíli hrála hudba k odpočinku. Zanedlouho se vedle hřiště objevil starý veteránský autobus z nedalekého muzea veteránů. Tímto autobusem jsme byli povozeni na užasnou a zajímavou komentovanou prohlídku místní Pálenice. Po prohlídce jsme si mohli nakoupit místní speciality a ochutnat různé drinky z pálenek.7. setkání Polanek  Ženy zúčastněné tohoto výletu měli obavy s těchto drinků, ale zbytečně. Bylo známo, že tato pálenice ví, co dělá a chutnalo opravdu všem. Dalším bodem byla zastávka v již zmiňovaném muzeu veteránů. Toto muzeum vlastní pán už mnoho let a sbírá různé modely aut, hraček, nářadí a motorek. Byli jsme rádi za možnost prohlídky zdarma. Během celého tohoto výletu jsme měli v autobuse doprovod tří mužů hrajících na harmoniku. Díky tomuto zážitku byl výlet opravdu vynikající. Po příjezdu zpátky na hřiště měla proběhnou zábava ve formě požárního útoku. Bohužel některé zúčastněné Polanky neměli tolik delegátů a tak se všichni domluvili, že pro tento rok soutěž vynecháme a užijeme si zábavu. K večeru měl parket prostor pro hudbu a tanec. Po celou tuto dobu nám bylo nabídnuto veškeré občerstvení včetně večeře zcela zdarma.
S přibývajícími hodinami pak docházelo na parketu a u stánků ke vzájemnému sbližování všech polančanů i dalších místních občanů, kteří se přišli podívat na tuto akci. Pro naši delegaci vše skončilo úderem desáté, protože jsme se museli vydat na cestu zpět do naší Polanky nad Odrou.
Za všechny účastníky zájezdu je nutno říci, že setkání polančanů bylo opět bezvadné a velice příjemné. Valaši jako organizátoři jsou opravdu úžasní a jsme moc rádi, když k nim můžeme zavítat. Další setkání Polanek se bude konat za dva roky v Polance u Moravského Krumlova. Budeme se těšit na další společná setkání, této úžasné zavedené tradice.


 
Úterý, 23. Červenec 2024

Design by: LernVid.com