Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Mladí hasiči
Tisk

Mikulášská 2. - 3.12.2016

V pátek 2. prosince jsme se v hojném počtu sešli v sále hasičské zbrojnice. Každý kdo přišel měl karimatku a spacák, to proto, aby mohl v sále přespat, čekala nás totiž druhá společná noc.  Byla zde Vendula, Žaneta, a jejich malý brácha Honzík,  Gabka, Natálie, Štěpán, Bětka, Natálie, Kuba, Vojta, Patrik, Karolína, Romana a Alex. Po té co jsme si všichni odložili batohy, bundy, čepice a boty, vytáhli jsme vánoční stromeček a ozdobili jej. Vyrobili jsme si ozdoby z papíru, ořechů a z provázků. Stromeček jsme vystavili do popředí sálu, aby jej každý viděl. Na světla v sále děti  zavěsily řetězy z papíru a  do květináčů vyrobily zápichy s vánočními motivy. A jelikož máme občas i děti zlobivé, navštívili nás čerti. Všechny děti řekly společně básničku, ty odvážnější řekly básničku navíc. Odměnou pro děti byl pytlík s uhlím a bramborem. Po té co čerti odešli, a děti slíbily, že už budou hodné, objevili jsme za dveřmi balíčky od Mikuláše, to už se děti potěšili z ovoce, džusu a sladkostí. Na večeři se podávaly palačinky. Nesměla chybět pohádka na dobrou noc. Hned ráno jsme se vrhli na úklid spacáku, posnídali a pokračovali ve výzdobě sálu. Na okna přibyly vločky a vystřihovánky. Den jsme zakončili velkým úklidem a vánoční básničkou.

Lucie Holéczyová

Vedoucí mladých hasičů

 

mikulášská

 
Tisk

Hasičské muzeum Ostrava

 

Je deštivá neděle 8 hodin ráno, a my se pomalu a jistě sešli v sále hasičské zbrojnice. Venku už stál velitel jednotky Ondra, který  připravil auto a pro tento den byl náš řidič. Výletu se zúčastnila Natálie, Štěpán, Alexandr, Romana, Žaneta, Vendula, Adam, Matěj, Gabriela, Tobík, Hugo, Karolína, Alžběta, Natálie, Vojta, Patrik a Daniel. Před odjezdem Dáša s Lulu připomněly pravidla slušného chování, všichni slíbili že budou hodní a tak jsme se mohli vydat na cestu. Před muzeem už nás vyhlížel pan průvodce, batohy a bundy zůstali odložené v šatně a my mohli prohlídku začít. První expozice byly modelové situace záchranných akcí, kde jsou vystavené i modely hasičských aut. Následovala historie hasičství, videoprojekce, pracoviště integrovaného záchranného centra, expozice lezectví a na závěr historické vozidla. Děti si vyzkoušeli práci telefonních operátorů, skluz po tyči, vyproštění osob z havarovaného vozidla, a spousta dalšího. Průvodce nám zodpověděl všechny naše otázky a sám pověděl spoustu zajímavých informací jak z historie tak i ze současnosti hasičství. Návštěvu muzea určitě zopakujeme a už teď se děti moc teší.

 

Lucie Holéczyová

Vedoucí mladých hasičů

Hasičské muzeum

 
Tisk

Výlet  do  ZOO OSTRAVA

V sobotu 22.10.2016 jsme navštívili ZOO Ostrava. Výletu se zúčastnilo 13dětí ( Romana, Alex, Žaneta, Natálie, Štěpán, Bětka, Natálie, Daniel, Hugo, Matěj, Adam, Kuba a Vojta ) a Lulu s Dášou. Byl krásný, studený a  slunečný podzimní den. Ráno byl sraz v hasičské zbrojnici, abychom si řekli pár vět o tom, jak se budeme chovat, jak budeme cestovat a hlavně jak nebudeme zlobit! Každé dítě dostalo k zapůjčení červený batoh s potiskem SDH Polanka nad Odrou, aby si každý kdo nás uviděl mohl říct odkud jsme přijeli. Naše cesta začala chůzí na autobus, tím jsme se svezli na Svinov a následně pokračovali na tramvaj, z které jsme spěchali na trolejbus rovnou do zoo. Po hodinovém cestování jsme dorazili na místo, nikdo nechyběl a tak Dáša koupila lístky a my začali prohlídku zoo.

Jako první patřil náš obdiv plameňákům, následovaly kachny, jeleni, kozy a opice. Děti obdivovaly úplně vše,dokonce si i samy mohly zkusit jak chameleon chytá svou kořist - míčkem sestřelovali plechovky. Skládaly puzzle a někteří z nás si osahali prázdný krunýř želvy, kůži a kostru hada. O kousek dál se kreslilo, kdo nakreslil, poskládal a sestřelil na toho čekala odměna od zaměstnanců zoo. Někdo dostal pohlednici, někdo reflexní náramek nebo razítko na ruku. Spousta zvířat si po ránu dopřávalo snídani a tak i naše břicha si o jídlo začala říkat. První pauza byla u pavilonu opic, zabrali jsme lavičky, posedali si a pustili se do jídla.

Cestou po zoo, jsme zastavovali i na různých průlezkách a klouzačkách, fotili se a povídali si o zvířátkách. Oběd byl naplánovaný na poledne, podávali se hranolky, langoše, nebo třeba párek v rohlíku. Každý na co měl chuť. Po menší pauze naše prohlídka pokračovala, došlo i na krmení koz, ti odvážnější si k nim vlezli do výběhu a krmili je z ruky. Ti méně odvážní je pozorovali z bezpečné vzdálenosti.

Každý si ze zoo na památku odnesl plastový kelímek s potiskem zoo.

Výlet se všem moc líbil, děti unavené a spokojené. Některé výlet po zoo tak zmohl, že nám skoro usnuli v MHD. Den jsme zakončili stejně jako ráno, v hasičské zbrojnici, kde si děti vyzvedli rodiče. Všichni byli taky moc rádi, že se nám nikdo neztratil a návštěvu zoo určitě zopakujeme.

Lucie Holéczyová

Vedoucí mladých hasičů

Zoo Ostrava

Zoo Ostrava

Zoo Ostrava

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 7 z 9
Sobota, 20. Duben 2024

Design by: LernVid.com