Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Stalo se
Den dětí 2022


DEN DĚTÍ


V sobotu 11. června 2022 jsme byli přizváni na den dětí pořádaný při akci Polanka Cup na hřišti u základní školy.

Připravili jsme si ukázku zásahových vozidel, techniky a veškerého vybavení. Byla také možnost si sednou za volant hasičských vozidel, vyzkoušet jak je těžká hadice nebo taky hasičská helma.

Již tradičně všichni znají, že hasiči umí vyrobit parádní pěnu, ve které si děti velmi rádi hrají. I v tento parný den jsme se neobešli bez otázek a prosíků, jestli budeme tak hodní a uděláme pěnu. Nebyli bychom to my, abychom dětem neudělali v tak důležitý sportovní den radost. Jen co si začali hasiči se zásahové jednotky připravovat nářadí k výrobě pěny, už se kolem začalo shromažďovat spousty nadšených dětí. Pěna se vydařila a děti se mohli vyřádit. Po pěnové válce jsme se rozhodli děti schladit a omýt od pěny vodním dělem ze střechy Tatry. Podle výrazů děti měla tato akce opravdový úspěch.

Jsme moc rádi, že jste si tento den užili s námi. Budeme se těšit na další shledání.

Den dětí 2022

Den dětí 2022

Den dětí 2022

Den dětí 2022


 
Tradiční smažení vaječiny 2022

TRADIČNÍ SMAŽENÍ VAJEČINY

V sobotu 28. května 2022 jsme tradičně uspořádali pro členy sboru dobrovolných hasičů Polanka nad Odrou a jejich známé tradiční smažení vaječiny. Akce se konala v prostorách hasičské zbrojnice. Počasí nám přálo a my mohli v 15.hodin začít. Každý si sebou přinesl vejce a kousek chleba. Vše jsme pak společně usmažili v kotlíku s cibulí a špekem. Velká smaženice z 65 vajec a taky ze 4 speciálních zelených se podávala na chlebu. Na prodej bylo čepované pivo, alko i nealko. Na tuto akci přišlo 16 dospělých a 1 dítě. Jsme rádi, že jsme se mohli opět sejít a popovídat si. Děkujeme všem, kteří přišli.

Tradiční smažení vaječiny 2022

Tradiční smažení vaječiny 2022

Tradiční smažení vaječiny 2022

 
Návštěva u jubilanta

Návštěva u jubilanta


Návštěva u jubilantaNa konci května tohoto roku oslavila naše členka SDH v Polance paní Wasilka Pistovčák krásné kulaté výročí narození. U příležitosti tohoto jubilea, stejně jako v minulosti i dalším aktivním jubilantům, ji dva zástupci SDH přišli do její výrobní dílny poblahopřát, poděkovat za uplynulou činnost a předat malý dárkový balíček. Zde je asi nutno dodat, žeNávštěva u jubilanta paní Wasilka se stala členkou našeho SDH v roce 2005 a ihned aktivně vypomáhala při akcích našeho sboru, jako je pořádaní plesů, oslav, brigád a podobně. V roce 2013 jí bylo uděleno Čestné uznání OSH a v roce 2018 obdržela medaili Za věrnost 10 let. I v dnešní době je stále aktivní členkou a nadále se zúčastňuje akcí pořádaných sborem SDH a zúčastňuje se valných hromad. Paní Wasilka je autorkou a zhotovitelkou našeho historického praporu (2003), praporu hasičů z naší družební obce Zliechov na Slovensku a samozřejmě nespočetně dalších praporů, stuh a vyšívek v Česku i na Slovensku.

Návštěva u jubilantaNávštěva u jubilanta

 
Vánoční strom 2021

Vánoční strom


Vánoční strom 2021Jako každý rok, tak i letos měli členové výjezdové jednotky z Polanky za úkol pokácet a ustavit obecní vánoční strom. Letos byl vybrán strom, který rostl na ulici 1. května na zahradě pana Zdenka Hoňka přibližně 65 let. Tento strom musel být pokácen z bezpečnostních důvodů, protože rostl v těsné blízkosti rodinného domu. Strom má průměr u pařezu 40 cm a výšku nad zemí přibližně 14 metrů. Po uvázání stromu na hydraulický jeřáb byl strom opatrně odřezán a za pomoci pracovních lan uložen na valník dopravní firmy pana Jiřího Silbera z Polanky.Vánoční strom 2021 Poté následoval transport po ulicích Za Humny, Heleny Salichové, 1. května a Hraničky do areálu Dělnického domu. Zde proběhlo ořezání kmenu na potřebnou šířku a finální ustavení. Tento krásně rostlý vánoční smrk bude slavnostně rozsvícen 27. listopadu 2021 v areálu Dělnického domu v Polance. Celá akce zabrala něco přes 4 hodiny a byla přerušená ještě výjezdem jednotky za uprchlým papouškem. Závěrem bych chtěl poděkovat řidičům za trpělivost při transportu a hasičům z Polanky za provedenou profesionální práci.

Jiří Petr


 
Ostravská rallye 2021

Ostravská rallye 2021


Ostravská rallye 2021 V pátek 5.11.2021 naše jednotka absolvovala doplněk odborné přípravy pro jednotky SDH pod názvem Ostravská rallye, pořádanou OSH Ostrava. Letošní ročník poprvé simuloval zásahy v nočních hodinách. Celkem se jednalo o šest stanovišť, na kterých se odehrávaly jednotlivé scénáře zásahů. Kvůli epidemii covid-19 se vyjíždělo z hasičské zbrojnice, aby se zamezilo setkávání jednotlivých jednotek. Po splnění každého úkolu jsme měli krátké hodnocení s rozhodčím, kde jsme se dozvěděli co děláme dobře a co naopak špatně. První stanoviště bylo na Hranečníku a simulovalo nehodu autobusu se čtyřmi zraněnými osobami. Další stanoviště se nacházelo v areálu integrovaného výjezdového centra Ostrava-Zábřeh. Zde na nás čekal únik neznámé látky z užitkového vozidla.

Ostravská rallye 2021Následující úkol nás zavedl do hasičské zbrojnice SDH Ostrava-Radvanice, kde vytékal olej z uzavřené garáže a jako překvapení na nás uvnitř čekal zraněný automechanik, kterého bylo potřeba dostat z kanálu pod vozidlem. Poté jsme vyrazili do centra bezpečné jízdy Libros. Zde si otestovali schopnosti strojníka v řízení hasičských vozidel a velitele v teorii o dálkové dopravě vody. Následoval 

„odpočinkový“ úkol. Spolupráce s jednotkami IZS v nové hasičské zbrojnici SDH Ostrava-Pustkovec. Z úkolu se nakonec vyklubal test pro získání odznaku odbornosti HASIČ III. stupně. Po absolvování testu jsme mohli vyrazit na poslední stanoviště. Nacházelo se v Dolní oblasti Vítkovic, v budově, kam jezdí trénovat jednotky profesionálních

Ostravská rallye 2021hasičů HZS MSK. Zde šlo o požár v budově, do které jsme šli s aktivními dýchacími přístroji. Po splnění posledního úkolu jsme vyrazili zpět do naší hasičské zbrojnice, kde jsme připravili vozidlo k případnému

 zásahu, převlékli se a vyrazili domů. Tato každoroční akce je velice přínosná pro všechny zúčastněné jednotky, protože si vyzkouší i zásahy, ke kterým nejsou předurčeny a na místě se dozví, co nebylo provedeno dobře. Doufáme, že se budeme moci zúčastnit i příštích ročníků a děkujeme za skvělou organizaci Okresnímu sdružení hasičů Ostrava.

zraněný automechanik, kterého bylo potřeba dostat z kanálu pod vozidlem. Poté jsme vyrazili do centra bezpečné jízdy Libros. Zde si otestovali schopnosti strojníka v řízení hasičských vozidel a velitele v teorii o dálkové dopravě vody. Následoval „odpočinkový“ úkol. Spolupráce s jednotkami IZS v nové hasičské zbrojnici SDH Ostrava-Pustkovec. Z úkolu se nakonec vyklubal test pro získání odznaku odbornosti HASIČ III. stupně. Po absolvování testu jsme mohli vyrazit na poslední stanoviště. Nacházelo se v Dolní oblasti Vítkovic, v budově, kam jezdí trénovat jednotky profesionálních hasičů HZS MSK. Zde šlo o požár v budově, do které jsme šli s aktivními dýchacími přístroji. Po splnění posledního úkolu jsme vyrazili zpět do naší hasičské zbrojnice, kde jsme připravili vozidlo k případnému zásahu, převlékli se a vyrazili domů. Tato každoroční akce je velice přínosná pro všechny zúčastněné jednotky, protože si vyzkouší i zásahy, ke kterým nejsou předurčeny a na místě se dozví, co nebylo provedeno dobře. Doufáme, že se budeme moci zúčastnit i příštích ročníků a děkujeme za skvělou organizaci Okresnímu sdružení hasičů Ostrava.


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 10
Pondělí, 03. Říjen 2022

Design by: LernVid.com