Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

VÍTEJTE  NA  STRÁNKÁCH  SDH  POLANKA

hasičárna


Polanka nad Odrou je městským obvodem na jihozápadě Ostravy. Polanka má rozlohu 17,3 km2 a k 1. lednu 2022 měla 5 039 obyvatel. Obcí protéká řeka Polančice, která ji také dala své jméno a hranici Polanky uzavírá řeka Odra. Součástí obce je i Národní přírodní rezervace Polanská Niva, jejíž část je také začleněna do chráněné krajinné oblasti Poodří. Nejvyšší bod je 274 metrů n.m. a nachází se na Janové, vlevo před dálnicí a nejnižší bod je 212 metrů n.m., který se nachází u hladiny řeky Odry pod železničním mostem Polanecké spojky, kde končí katastr obce.

Sbor dobrovolných hasičů Polanka nad Odrou je členem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a okresního sdružení hasičů Ostrava. V rámci okresního sdružení je členem okrsku č. 4. Zásahová jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Polanka je řazena v kategorii JPO III (Jednotka požární ochrany). Tato jednotka je součástí Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje v Územním odboru Ostrava.

Na těchto stránkách najdete především informace týkající se převážně činnosti místního hasičského sboru v oblasti samotné podstaty hasičství. Jedná se o informace o zásazích, technice a o účasti na hasičských soutěžích. Nechybí ani historie sboru, která je těsně spjata s historií obce.

Nezbytnou součástí každého sdružení, teamu, či kolektivu jsou také psané a nepsané stanovy, které morálně zavazují každého člena. I sbory dobrovolných hasičů mají taková pravidla a ta jsou shrnuta v Hasičském desateru.


FB_icon Přidejte se k nám i na Facebooku FB_icon

 
Pondělí, 22. Červenec 2024

Design by: LernVid.com