Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Bleskovky

Zájezd na Dlouhé Stráně

Autobusový zájezd na Dlouhé Stráně

 

 

V sobotu 2. září 2017 se konal celodenní  zájezd do Jeseníků na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, pořádaný naším sborem. Zájezdu se celkem zúčastnilo 49 lidí, z toho 14 našich členů SDH. Autobus nás čekal už v 7 hodin ráno, a naše první zastávka byla u profesionálních hasičů v Rýmařově. Tam nám velitel družstva povykládal jak to u hasičů „chodí“ a odpovídal na různé dotazy. Dále jsme si ještě mohli prohlédnout výjezdová vozidla a stavební prostory stanice, která mimochodem slouží i pro místní dobrovolný sbor. Po této exkurzi náš autobus nabral směr pivovar Zlosin. Tento malý pivovar se nachází ve Velkých Losinách. I této exkurze se rádi zúčastnili všichni účastníci zájezdu. Každý z nás si prohlédl zázemí pivovaru, viděli jsme z čeho a jak se pivo vaří. Kdo chtěl, tak i ochutnal samotné pivo. Následující trasa nás dále vedla do Koutů nad Desnou, kde jsme v místní stylové restauraci Lyžárna měli objednaný oběd a to buď řízek nebo svíčkovou. Po obědě jsme se i s průvodcem vydali autobusem na hlavní cíl zájezdu a to na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Nejprve jsme si prohlédli propagační film o celém komplexu, jak to všechno v elektrárně funguje a i na skryté prostory strojního zařízení elektrárny vytvořené ve skále v podzemí. Na závěr exkurze jsme se všichni už těšili na tu pomyslnou „třešinku na dortu“, kterým měl být nezapomenutelný pohled na oko vodní hladiny horní nádrže. Bohužel ve výšce 1 350 metrů nad mořem se proti nám postavilo počasí a tak nám výhled pokryla hustá mlha a vítr. I tak se mnohým z nás nahoře líbilo, neboť provozovatel malého občerstvení nám ihned nabízel různé čajíčky a svařáčky. Po tří hodinové prohlídce elektrárny jsme cestou ještě navštívili Lázně Jeseník, kde jsme měli hodinovou zastávku na prohlídku lázní. Poslední zastávka s naším autobusem byla na večeři v restauraci Zlatá Opavice v Holčovicích, kterou vlastní náš bývalý spoluobčan pan Michalčík. Tam už na nás čekala buď objednaná masová topinka, nakládaný hermelín nebo utopenec a konečně také normální pivo Radegast. Domů jsme se vrátili skoro na minutu přesně dle plánu a to ve 21 hodin.

Děkujeme všem zúčastněným a už teď se s vámi těšíme na další zájezd.

 

 
Středa, 23. Leden 2019

Design by: LernVid.com