Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Stalo se
Den dětí v ZOO Ostrava

Den dětí

Vzhledem k stálým vládním nařízením jsme se dočkali dne dětí letos v trochu opožděném termínu. Proto jsme se rozhodli si ho pořádně užít.

12.6.2021 jsme s mladými hasiči vyrazili na výlet do zoo Ostrava. Zúčastnilo se pouze 5 dětí, protože ostatní se účastnili dopoledních závodů v požárním sportu.  Počasí bylo velmi slunečné a teplé, a tak jsme si to mohli užít. Po čtyřech hodinách v zoo, se začali stahovat mraky a vypadalo to na déšť. Proto jsme se rozhodli pokračovat v programu v naší hasičské zbrojnici, kde jsme se sešli se zbytkem dětí. Po příjezdu jsme si dali drobné občerstvení a zašli na procházku do parku. Po vydovádění se na kolotoči jsme se rozhodli zajít na zmrzlinu. Při cestě zpátky nás ale přece jenom zastihl déšť. Nebyli bychom hasiči, kdybychom si z toho dělali vrásky. Když už jsme byli převlečení a usušení, opět se venku ukázalo sluníčko a my mohli začít opékat špekáčky, jak bylo původně v plánu. Když už všichni měli plná bříška šli jsme si do sálu zahrát nějaké hry, pustit pohádku a uložit se na spaní. Ovšem co by to byl za den dětí bez pořádné stezky odvahy. A tak jsme začali vše připravovat. Děti už při usínání prosily, aby žádná stezka nebyla. Nevím, jaký mají vliv děti na počasí, ale díky jejich prosíkům se objevil obrovský déšť a z naší stezky sešlo. Den dětí to byl opravdu vydařený. Ale už teď děti ví, že se stezce nevyhnou.

Den dětí 2021

Den dětí 2021

Všechny fotky naleznete ve fotogalerii

 
Tradiční smažení vaječiny 2021

Tradiční smažení vaječiny 2021

V sobotu 22. května 2021 jsme po dlouhé odmlce uspořádali pro členy sboru dobrovolných hasičů Polanka nad Odrou a jejich známé tradiční smažení vaječiny. Akce se konala v prostorách hasičské zbrojnice. I když se nás snažilo počasí zastrašit májovým deštěm, nakonec se vyjasnilo a my mohli v 15.hodin začít. Každý si sebou přinesl vejce a kousek chleba. Vše jsme pak společně usmažili v kotlíku s cibulí a špekem. Velká smaženice ze 130 vajec se podávala na chlebu s jarní cibulkou. Na prodej bylo čepované pivo, alko i nealko. Na tuto akci přišlo 27 dospělých a 11 dětí ( 2 v kočárku ) z toho 24 našich členů. Po delší době jsme se mohli zase sejít a popovídat si. Děkujeme všem, kteří přišli.

Tradiční smažení vaječiny 2021

Více fotek najdete ve fotogalerii

 
Polanecký sběr šrotu 2021

Polanecký sběr šrotu 2021

Jako už v loňském roce, jsme i letos 22. května uspořádali akci s názvem Polanecký sběr šrotu. Smyslem celé akce bylo ulevit spoluobčanům od nepořádku na zahradách, ve sklepeních, na půdách a podobně. Zájemci se předem domluvili telefonátem, abychom věděli, kam a pro co dorazit. Akce se zúčastnilo 9 členů našeho sboru. Už z loňských zkušeností jsme věděli, že na tuto akci budeme potřebovat traktor s vlečkou, který nám i letos zapůjčil jako sponzorský dar pan Martin Mučka. Tímto bychom také chtěli panu Mučkovi poděkovat. Celkem se nám za 4 hodiny podařilo nasbírat a odvézt 3880 Kg starého železa. Doufám, že jsme vám pomohli se zbavit nepotřebného materiálu. My naopak moc děkujeme, že jste nám takto pomohli. Získané finance použijeme na další rozvoj a materiál pro naše SDH.

Děkujeme Vám všem !

Polanecký sběr šrotu 2021

Více fotek najdete ve fotogalerii

 
Nářaďový domek

BRIGÁDA  ZA  HASIČSKOU  ZBROJNICÍ


Jak už všichni asi víte, naše hasičská zbrojnice prošla v roce 2019 obrovskou rekonstrukcí. Ta byla opravdu rozsáhlá, při které jsme se museli rozloučit i s nářaďovým domkem (oplocenkou), který původně za hasičárnou stával. Prostor v hasičské zbrojnici sice vnikl velký, ale i tak se úplně všechny věci do ní nevešly. Hlavně pro pohodlí naší výjezdové jednotky, které by mohly některé uskladněné věci v garáži překážet, jsme se rozhodli pořídit nový zahradní domek. Zažádali jsme proto o dotace z Moravskoslezského kraje a taky z naší obce, které nám byly schváleny. Tyto finanční příspěvky nám velice pomohly k tomu, aby se mohl nakoupit materiál pro betonovou základnu a samozřejmě i pro samotný zahradní domek.  Další bod, který se musí při takové stavbě zajistit je povolení. Díky rychlému vyřízení na obecním úřadě a skvělým sousedům, kteří nám ke stavbě dali souhlas, se mohlo začít budovat.

V sobotu 17. dubna jsme uspořádali brigádu, na které bylo potřeba připravit kvalitní základnu pro zahradní domek. Na tuto brigádu dorazilo sedm pořádných chlapů z našeho sboru. Bylo nutno vykopat základy, zasypat jemným štěrkem a položit dlažbu. I přes občasné přeháňky odvedli chlapi za osm hodin skvělou práci.

Hned následující sobotu jsme už jen ve třech lidech poskládali nekonečnou skládanku, která měla 643 šroubků a náš zahradní domek je na svém místě připraven pojmout jak zahradní nábytek, zahradní nářadí a další materiál z vybavení zásahové jednotky a našeho sboru.

Tímto článkem chci poděkovat Moravskoslezskému kraji a obecnímu úřadu v Polance za poskytnutí finančních dotací, dále všem našim skvělým sousedům, a hlavně členům sboru, kteří se na této práci podíleli.

V závěru bych se ještě zmínila, že celková částka pořízení a výstavby nářaďového domku je vyčíslena na 17 959 korun.


Ještě jednou děkuji.

starostka SDH Polanka

Dagmar Cágová

Zahradní domek

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 
Vajíčkovník 2021

VAJÍČKOVNÍK

Jelikož je naše sborová činnost díky pandemii výrazně utlumená, napadlo nás ukázat, že nespíme a máme stále dost tvůrčích nápadů. Proto „VAJÍČKOVNÍK“, který se nabízel jako možnost připomenout si velikonoční tradice. Před hasičskou zbrojnicí vyrostl 31. března strom, na který jste mohli zavěsit svá vyrobená vajíčka ozdobená srdíčkem a něco si přát. Naše přání  bylo, aby jste se u našeho vajíčkovníku vyfotili a příspěvek vložili na naše FB stránky. Spoustu z vás nám tak poslalo krásné příspěvky z vaší návštěvy. Na stromu, ale i pod ním, přibylo přes čtyřiceti vajíček. Vaše výtvory jsme uschovali a budou použity na případné další ročníky. Budeme moc rádi, když se náš vajíčkovník stane malou tradicí pro polanské občany.

Ještě jednou vám děkujeme za vaši účast, která nás mile potěšila a budeme se těšit na další společné akce.

SDH Polanka

Vajíčkovník

VajíčkovníkVajíčkovník

Vajíčkovník

Další fotky najdete v naší Facebookové skupině a ve fotogalerii.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 1 z 9
Pondělí, 21. Červen 2021

Design by: LernVid.com