Stalo se
Vajíčkovník 2021

VAJÍČKOVNÍK

Jelikož je naše sborová činnost díky pandemii výrazně utlumená, napadlo nás ukázat, že nespíme a máme stále dost tvůrčích nápadů. Proto „VAJÍČKOVNÍK“, který se nabízel jako možnost připomenout si velikonoční tradice. Před hasičskou zbrojnicí vyrostl 31. března strom, na který jste mohli zavěsit svá vyrobená vajíčka ozdobená srdíčkem a něco si přát. Naše přání  bylo, aby jste se u našeho vajíčkovníku vyfotili a příspěvek vložili na naše FB stránky. Spoustu z vás nám tak poslalo krásné příspěvky z vaší návštěvy. Na stromu, ale i pod ním, přibylo přes čtyřiceti vajíček. Vaše výtvory jsme uschovali a budou použity na případné další ročníky. Budeme moc rádi, když se náš vajíčkovník stane malou tradicí pro polanské občany.

Ještě jednou vám děkujeme za vaši účast, která nás mile potěšila a budeme se těšit na další společné akce.

SDH Polanka

Vajíčkovník

VajíčkovníkVajíčkovník

Vajíčkovník

Další fotky najdete v naší Facebookové skupině a ve fotogalerii.

Pohárová soutěž 19.9.2020

V sobotu 12.9.2020 uspořádal sbor dobrovolných hasičů Polanka nad Odrou pohárovou soutěž v požárním útoku. Akce se uskutečnila, jako již tradičně, v areálu Dělnického domu. Do soutěže nastoupilo celkem 10 družstev, a to 7 družstev mužů a 3 družstva žen.

Po drobných problémech s časomírou se družstva dostavily na úvodní nástup s 30 minutovým zpožděním. Upřesnily se pravidla a vše bylo připraveno ke startovnímu výstřelu.  Jako první na trať vyrazilo družstvo SDH Lubojaty, kterým se nepodařilo sestříknout levý terč a tak skončili s neplatným pokusem. Po nezdařeném pokusu nastoupilo družstvo žen z SDH Příbor. Ženám se útok podařil a tak jsme měli příležitost vidět první hodnocený pokus s časem 23,41 s. Po úspěšném útoku žen nastoupili ke svému pokusu muži z SDH Bravantice. I jim se pokus vydařil s časem 16,60 s. Poté se na start postavily opět ženy, a sice z SDH Velké Albrechtice. Po startovním výstřelu ovšem selhala časomíra, která se zastavila na čase 0,2 s a tak se ženy přesunuly na konec startovního pořadí k opakování pokusu. Časomíra byla zkontrolována a na start se již připravovalo družstvo mužů z SDH Kozlovice. Těm se pokus velice vydařil a časomíra ukázala čas 15,21 s. Soutěž pokračovala startem družstva mužů z SDH Klimkovice. I Klimkovičtí muži zvládli útok bez chyby s časem 21,61 s. Tímhle pokusem jsme se přehoupli do druhé poloviny a na řadě byly ženy z SDH Hostašovice. Těm se bohužel pokus nepovedl, protože se jim rozpojilo „céčko“ na pravém proudu. Staly se tak druhým družstvem s neplatným pokusem. Zatím co jsme se pomalu začali blížit ke konci na startu se připravovalo družstvo mužů z SDH Velké Albrechtice. Opět jsme měli možnost vidět pěkně provedený útok s časem 17,66 s. Dále se na startu připravovalo družstvo mužů z SDH Příbor. Útok se jim vyvedl a s časem 15,81 s se posunuli v průběžném pořadí na druhé místo. Následoval opakovaný pokus žen z SDH Velké Albrechtice. Tentokrát se nic nepokazilo a ženy dokončily útok v čase 22,98 s, čímž si zajistily druhé místo. Jako poslední se na start začalo připravovat domácí družstvo mužů z SDH Polanka nad Odrou, kteří již věděli, že jestli se chtějí umístit, musí pokořit alespoň čas 16,6 s. To se jim bohužel nepovedlo, útok dokončili s časem 24,34 s a umístili se tak na předposledním místě.

Závěrečné vyhodnocení, předání cen a poděkování zúčastněným družstvům provedla starostka našeho SDH.

Konečné pořadí:

Muži
Ženy
1. SDH Kozlovice15,21 s         1. SDH Velké Albrechtice 22,98 s
2. SDH Příbor15,81 s2. SDH Příbor23,41 s
3. SDH Bravantice16,60 s3. SDH HostašoviceN
4. SDH Velké Albrechtice17,66 s

5. SDH Klimkovice21,61 s

6. SDH Polanka nad Odrou 24,34 s

7. SDH LubojatyN

Jsme velice potěšeni, že se i v této těžké době poznamenané pandemií koronaviru, přihlásilo tolik družstev a přálo nám i počasí.

Výbor SDH Polanka nad Odrou děkuje všem, kteří se podíleli na realizaci této pohárové soutěže, sponzorům a všem zúčastněným družstvům za úžasnou atmosféru.

Fotografie ze soutěže naleznete ve fotogalerii a taky na našem Facebooku

Den obce 12.9.2020

12.9.2020 se v areálu Dělnického Domu konal tradiční den obce. A my jsme tam samozřejmě nemohli chybět s prezentací techniky. Bohužel, kvůli Covidu-19, jsme nemohli zpřístupnit interiéry vozů, ale i tak byl o prohlídku techniky zájem jako vždy.

Letní hasičský večírek 2020

V sobotu 22. srpna jsme uskutečnili nově letní večírek za hasičskou zbrojnicí. Vstupenky v ceně 60,- Kč si tentokrát zakoupilo 32 zájemců, z toho 24 našich členů SDH. Na jídlo nám grill mistr Jirka připravil výborné klobásy. Pro hosty byla připravena i bohatá tombola, ve které bylo mimo jiné i možno vyhrát sud piva nebo živé selátko. Během večera se přiřítil déšť a tak jsme museli využít prostory hasičské zbrojnice. I přes tento malý přesun mohl večírek pokračovat naší skvělou tombolou. Po rozdání krásných cen, jsme si zahráli o ty největší. Obě ceny vyhrál jeden host a to vždy na stejné číslo.   Večer s dobrou zábavou pokračoval až do pozdních nočních hodin a tak děkujeme vám všem, kteří jste na tuto povedenou akci našeho sboru přišli. Poděkování patří rovněž obsluze u prodejního pultu, který byl stále vytížen žíznivými krky.

Výhra v soutěži 2020

Díky našim příznivcům na Facebooku se nám 7.7.2020 podařilo vyhrát v soutěži se společností Kärcher mokro-suchý vysavač NT 50/2 Me Classic Edition.

vysavac

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>