Stalo se
Pohárová soutěž 19.9.2020

V sobotu 12.9.2020 uspořádal sbor dobrovolných hasičů Polanka nad Odrou pohárovou soutěž v požárním útoku. Akce se uskutečnila, jako již tradičně, v areálu Dělnického domu. Do soutěže nastoupilo celkem 10 družstev, a to 7 družstev mužů a 3 družstva žen.

Po drobných problémech s časomírou se družstva dostavily na úvodní nástup s 30 minutovým zpožděním. Upřesnily se pravidla a vše bylo připraveno ke startovnímu výstřelu.  Jako první na trať vyrazilo družstvo SDH Lubojaty, kterým se nepodařilo sestříknout levý terč a tak skončili s neplatným pokusem. Po nezdařeném pokusu nastoupilo družstvo žen z SDH Příbor. Ženám se útok podařil a tak jsme měli příležitost vidět první hodnocený pokus s časem 23,41 s. Po úspěšném útoku žen nastoupili ke svému pokusu muži z SDH Bravantice. I jim se pokus vydařil s časem 16,60 s. Poté se na start postavily opět ženy, a sice z SDH Velké Albrechtice. Po startovním výstřelu ovšem selhala časomíra, která se zastavila na čase 0,2 s a tak se ženy přesunuly na konec startovního pořadí k opakování pokusu. Časomíra byla zkontrolována a na start se již připravovalo družstvo mužů z SDH Kozlovice. Těm se pokus velice vydařil a časomíra ukázala čas 15,21 s. Soutěž pokračovala startem družstva mužů z SDH Klimkovice. I Klimkovičtí muži zvládli útok bez chyby s časem 21,61 s. Tímhle pokusem jsme se přehoupli do druhé poloviny a na řadě byly ženy z SDH Hostašovice. Těm se bohužel pokus nepovedl, protože se jim rozpojilo „céčko“ na pravém proudu. Staly se tak druhým družstvem s neplatným pokusem. Zatím co jsme se pomalu začali blížit ke konci na startu se připravovalo družstvo mužů z SDH Velké Albrechtice. Opět jsme měli možnost vidět pěkně provedený útok s časem 17,66 s. Dále se na startu připravovalo družstvo mužů z SDH Příbor. Útok se jim vyvedl a s časem 15,81 s se posunuli v průběžném pořadí na druhé místo. Následoval opakovaný pokus žen z SDH Velké Albrechtice. Tentokrát se nic nepokazilo a ženy dokončily útok v čase 22,98 s, čímž si zajistily druhé místo. Jako poslední se na start začalo připravovat domácí družstvo mužů z SDH Polanka nad Odrou, kteří již věděli, že jestli se chtějí umístit, musí pokořit alespoň čas 16,6 s. To se jim bohužel nepovedlo, útok dokončili s časem 24,34 s a umístili se tak na předposledním místě.

Závěrečné vyhodnocení, předání cen a poděkování zúčastněným družstvům provedla starostka našeho SDH.

Konečné pořadí:

Muži
Ženy
1. SDH Kozlovice15,21 s         1. SDH Velké Albrechtice 22,98 s
2. SDH Příbor15,81 s2. SDH Příbor23,41 s
3. SDH Bravantice16,60 s3. SDH HostašoviceN
4. SDH Velké Albrechtice17,66 s

5. SDH Klimkovice21,61 s

6. SDH Polanka nad Odrou 24,34 s

7. SDH LubojatyN

Jsme velice potěšeni, že se i v této těžké době poznamenané pandemií koronaviru, přihlásilo tolik družstev a přálo nám i počasí.

Výbor SDH Polanka nad Odrou děkuje všem, kteří se podíleli na realizaci této pohárové soutěže, sponzorům a všem zúčastněným družstvům za úžasnou atmosféru.

Fotografie ze soutěže naleznete ve fotogalerii a taky na našem Facebooku

Den obce 12.9.2020

12.9.2020 se v areálu Dělnického Domu konal tradiční den obce. A my jsme tam samozřejmě nemohli chybět s prezentací techniky. Bohužel, kvůli Covidu-19, jsme nemohli zpřístupnit interiéry vozů, ale i tak byl o prohlídku techniky zájem jako vždy.

Letní hasičský večírek 2020

V sobotu 22. srpna jsme uskutečnili nově letní večírek za hasičskou zbrojnicí. Vstupenky v ceně 60,- Kč si tentokrát zakoupilo 32 zájemců, z toho 24 našich členů SDH. Na jídlo nám grill mistr Jirka připravil výborné klobásy. Pro hosty byla připravena i bohatá tombola, ve které bylo mimo jiné i možno vyhrát sud piva nebo živé selátko. Během večera se přiřítil déšť a tak jsme museli využít prostory hasičské zbrojnice. I přes tento malý přesun mohl večírek pokračovat naší skvělou tombolou. Po rozdání krásných cen, jsme si zahráli o ty největší. Obě ceny vyhrál jeden host a to vždy na stejné číslo.   Večer s dobrou zábavou pokračoval až do pozdních nočních hodin a tak děkujeme vám všem, kteří jste na tuto povedenou akci našeho sboru přišli. Poděkování patří rovněž obsluze u prodejního pultu, který byl stále vytížen žíznivými krky.

Výhra v soutěži 2020

Díky našim příznivcům na Facebooku se nám 7.7.2020 podařilo vyhrát v soutěži se společností Kärcher mokro-suchý vysavač NT 50/2 Me Classic Edition.

vysavac

Den dětí v ZOO Praha 2020

Den dětí v ZOO Praha

5.7.2020 jsme s Mladými Hasiči vyrazili na výlet k příležitosti dne dětí. Zúčastnilo se se 8 dětí z řad našich Mladých hasičů + dospělý doprovod. Počasí nám vyšlo více než skvělé a tak jsme si to pořádně užili. Cestu tam i zpět jsme podnikly žlutým vlakem. Cestovali jsme, někteří jistě poprvé, i metrem. V zoo jsme se svezli lanovkou a mimo jiné jsme otestovali i rychlost našich Mladých Hasičů na dráze. Prostě krásný den v krásné Zoo Praha.

zoo1

zoo2